Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

‘İstifa ettiklerinden kendilerinin de haberi yok!’

‘İstifa ettiklerinden kendilerinin de haberi yok!’

MHP Manisa İl Teşkilatı’nda düzenlenen bayramlaşma programında Meral Akşener’in kuracağı partiye katılmak için MHP’den yapılan istifalara yönelik konuşan MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “İstifa ettiği söylenen arkadaşlarımızın önemli bir kısmının istifa ettiklerinden kendilerinin de haberi yok” dedi.

BUKET UŞAKLI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk’ün ev sahipliğinde MHP İl Teşkilatında düzenlenen bayramlaşma programına MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay ile partililer katıldı.

Akçay, Türk ve İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında “Suriye'de, Irak'ta ve mesafe olarak çok uzak gibi görünse de gönül coğrafyamızı ifade eden ve gönül yakınlığımız olan Arakan Müslümanlarının bu bayram günlerinde yaşadıkları katliamlar ve zulümler bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Etrafımızda yaşanan hadiselere baktığımızda maalesef Müslüman'ın Müslüman'la problemli bir hale getirildiği ortamda bazı büyük güçlerin veya emperyalist devletlerin ne kadar arabozucu, fitne çıkarıcı faaliyetler içerisinde bulunduğunu da görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“KERKÜK’Ü DE KAPSAYAN REFERANDUMU KABUL ETMEYİZ”

Akçay, Kuzey Irak'ta yapılacağı açıklanan referanduma yönelik “25 Eylül’de Barzani Peşmergesinin Kerkük’ü de dahil etmek suretiyle yapmak istediği referandum bu fitnenin yapı taşlarından birisini oluşturmaktadır. Bu bakımdan Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, Türk milleti olarak önümüzdeki yakın süreçte çok daha sıcak günlere hazır olmamız gerekmektedir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu tutumu protesto ediyoruz. Kesinlikle Irak’ta bir referandumu, hele hele bir Türkmen kenti olan Kerkük’ü de içine alacak olan bir referandumu asla kabul etmemiz, değer vermemiz mümkün değildir. Buna ilişkin tedbirlerin de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti olarak alacaktır. Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi bu teşebbüste bulunanlar İngiltere’yi, ABD’yi bilirler ama Türk devletinin atacağı tokattan henüz daha haberleri olmamış olabilir. Ancak bu tokadı yedikten sonra iş işten geçer kendileri bakımından. Bir kez daha bunları ikaz ediyoruz” şeklinde konuştu.

“MHP’DEN AYRILIP GİDENLERİN DURUMUNU BİLİYORUZ”

Akçay, kendisine yöneltilen ‘Son günlerde Meral Akşener'in kuracağı partiye katılmak için MHP'den istifalar yaşandığını ve bu partide bozkurt işareti ile Alparslan Türkeş'e ait sözlerin yasaklanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz’ sorusu üzerine “Şimdi Manisa'da 549 kişi istifa etti diyorsunuz. Ama 549 kişi istifa etmedi. Bu onların iddia ettiği, söylediği bir rakam. Kesinlikle şu an itibariyle acaba kaç kişinin istifası intikal etmiştir teşkilatlarımıza. Henüz elimize ulaşmış bir istifa dilekçesi yok. Bunlar afaki şişirme rakamlardır. Hele onların içinde birkaç zat var ki bundan birkaç ay önce de istifa ettiklerini söylemişlerdi. Bir adam kaç defa istifa eder veya kaç defa daha istifa edecekler? İstifa ettiği söylenen arkadaşlarımızın önemli bir kısmının da istifa ettiklerinden kendilerinin de haberi yok. Böyle bir istifa söz konusu değil. İstifa edenlerin kurulacağı söylenen partiye geçtiklerini söylüyorsunuz. Daha parti kurulmuş değil, isim konusunda bile anlaşamadılar. Kendileri isim konusunda anlaşamamışken ritüellerle, işaretlerle anlaşamayacakları şimdiden bellidir. Bozkurt işareti ülkücülerin ve Milliyetçi Hareket Partisi'nindir. Ülkücülük, MHP’de yapılır. Zaten kendileri de ne diyorlar ‘Biz merkez partisi olacağız’. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Siz milliyetçi ve ülkücü olduğunuzu iddia ediyordunuz. MHP ile hukuki bağı kalmamışların bile aynı anda ülkücülüğü ve milliyetçiliği nasıl terk ettiklerini de çok ibretlik bir şekilde de görüyoruz. Fakat bu istifa eden bazı şahsiyetlere baktığımızda bu kişilerin istifası partimiz bakımından da oldukça hayırlı olmuştur kanaatindeyim. Ayrılanların da ne halde olduklarını MHP’den ayrılıp da giden partililerin durumunu biliyorsunuz. Aydınlık Türkiye Partisi diye bir partinin olduğundan çoğu vatandaşımızın haberi bile yok. Büyük Birlik Partisi’nin durumunu hakeza biliyorsunuz. Bunların durumu onlardan da beter. MHP, kendi gündemine hakimdir, ülke gündemine hakimdir ve MHP ülke gündemini Türkiye Cumhuriyeti'nin temel politikalarında söz sahibi ve haklılığı her geçen gün biraz daha anlaşılan bir parti olduğumuzu ve Genel Başkanımız ve Liderimiz Devlet Bahçeli'ye sahip olmaktan dolayı ne kadar gurur duysak, hem parti hem partili hem de Türkiye olarak azdır. Bilhassa Ekim ayından sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte gündem hareketlenecektir. MHP, daima milletinin emrinde ve hizmetindedir. Biz tarih şuuru içerinde gerek iç politikaya gerekse dış politikaya yönelik tutum ve politikalarımızı devam ettireceğiz” cevabını verdi.

OGAN’A CEVAP VERMEK KAYDA DEĞER GÖRÜLMEDİ

Akçay, MHP’den ihraç edilen Sinan Ogan’ın ‘Mart 2018’de seçim yapılmazsa MHP kapatılır’ sözlerinin hatırlatılması üzerine ise “Kayda değer bir şey değil. Kayda değer görmediğimiz şahsiyetlerin ifadelerine cevap vermeyi doğrusu kayda değer görmüyorum” dedi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim