Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

‘Bayramların değerini yitirdik!’

Cengiz Başkan, milli bayramlara ilgi gösterilmemesine sitem etti

‘Bayramların değerini yitirdik!’

Milli bayramların buruk bir şekilde kutlanmasına sitem eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bayramların değerinin yitirildiğini belirterek “Maalesef bugün içinde bulunduğumuz konum itibariyle bayramlar coşkulu bir şekilde yaşanmamakta. Ama bizleri yıldırmayacak. İnişler çıkışlar olacaktır. Türk Milleti layık olduğu bu zaferi çok daha coşkulu bir şekilde kutlayacaktır. Buna inancım sonsuzdur”dedi.

BUKET UŞAKLI

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenlerle kutlandı. Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti AK Parti Manisa milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ,  Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Vekili Topçu Albay Fikret Rahim Atalay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, daire müdürleri, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Törende 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda görevli Binbaşı Hakan Rendeci’nin yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmadan sonra çeşitli okulların öğrencileri şiirler okurken, Büyükşehir Belediyesi Halkoyunu ekibi Zeybek oynadı.

“KUTLADIĞIMIZ HER ZAFER VE GÜN BİZE GÜÇ VERİYOR”

Çelen sunma törenin ardından konuşma yapan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 30 Ağustos Zaferi’ni gelecek nesillere taşımanın kendilerinin en büyük görevi olduğuna vurgu yaparak “Milletçe gurur duyacağımız bir zaferin 95. Yıldönümünü yaşıyoruz. Büyük Türk Milleti olarak bu tür zaferlere alışığız. Kutladığımız her bir zafer ve gün bizlere güç veriyor. Bir millet yenilgiyi kabul etmedikçe asla yenilmiş değildir. 30 Ağustos’ta bunun en güzel örneğidir. Yaşadığımız bu gururu ve örnek zaferi gelecek nesillere gururlu bir şekilde taşımak, yaşatmak bizim en önemli görevimizdir” ifadelerini kullandı.

“BAYRAMLARIN DEĞERLERİNİ YİTİRDİK”

Yaptığı konuşmada milli bayramların buruk bir şekilde kutlanmasından şikayetçi olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bizim en önemli görevimiz yaşanan zaferi gelecek kuşaklara unutturulmamasıdır. Biz bu zaferi yaşatmak için bugün makamlardayız. Gönül isterdi ki çocukluğumda ve gençliğimde yaşanan o coşkulu 30 Ağustosları bugün bütün Türk ve Manisa halkı ile sokaklarda evlatlarımızla yaşamak. Ancak değerlerini yitirdiğimiz bu bayramlarımız, maalesef bugün içinde bulunduğumuz konum itibariyle coşkulu bir şekilde yaşanmamakta. Ama bizleri yıldırmayacak. İnişler çıkışlar olacaktır. İnşallah bu iniş ve çıkışlarda geçecek. Türk Milleti layık olduğu bu zaferi çok daha coşkulu bir şekilde kutlayacaktır. Buna inancım sonsuzdur. Bu doğrultuda hiçbir zaman çizgimizden adım atmayacağız” şeklinde konuştu.

Vali Güvençer başta olmak üzere protokol üyeleri, konuşmaların ardından valilik makamında tebrikleri kabul etmelerinden sonra Garnizon Şehitliği’ni ve Polis Şehitliği’ni ziyaret ederek, şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim