Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

‘Bayram barış, huzur ve mutluluk getirsin’

Vali Güvençer Bayram mesajı:

‘Bayram barış, huzur ve mutluluk getirsin’

Manisa protokolü Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında Manisalıların bayramını kutladı. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, mesajında, bayramın herkese barış, huzur ve mutluluk getirmesi dileğinde bulundu.

HABER MERKEZİ

Manisa Protokolü, Manisalıların Kurban Bayramını kutlayarak, birlik ve beraberlik temennisinde bulundu. Bayramın Vali Mustafa Hakan Güvençer, yayımladığı kutlama mesajında, tüm Manisalıların ve İslam Aleminin Kurban Bayramını huzur içinde geçirmesi temennisinde bulundu.

Vali Güvençer mesajında “Bayramlar; birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, milli ve manevi değerlerimizi güçlendiren, saygı, sevgi ve hoşgörünün öne çıktığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların sona erdiği, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmaya vesile olan en özel günlerimizdendir. Toplumsal barış ve huzurumuza katkı sağlayan, büyüklerin sayıldığı, küçüklerin sevildiği, yetimlerin başının okşandığı, kurbanımızın paylaşıldığı, gönül zenginliğimizin bereketlendiği Kurban Bayramında değerlerimizi yaşatarak gelecek nesillerimize en güzel mirası bırakacağız. Bayram vesilesiyle birbirimize daha çok sarılacak, güvenecek ve Bayramı içinde barındırdığı tüm güzellikleriyle yeniden yaşayacağız. Uzun bayram tatilini değerlendirerek trafiğe çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymada gereken dikkat ve özeni göstermelerini, özellikle hız yapmamalarını, üzüntü yaşamamalarını, bayramdan sonraki günlerinin bayram mutluluğu ile geçmesini temenni ediyorum. Bayramın hepimize barış, huzur ve mutluluk getirmesi dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”ifadelerini kullandı.

Vali Güvençer, ayrıca Manisalıları Bayramın birinci günü saat 15.00’de Polis Evi’nde düzenlenecek bayramlaşma törenine davet etti.

‘TÜM DÜNYAYA MUTLULUK GETİRSİN’

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Manisalıların ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutladığı mesajında şu temennide bulundu “Bayramlar karşılıklı sevgi ve saygımızın perçinlendiği, dargınlıklarımızın unutulduğu, küskünlerin barıştığı, kardeşçe kucaklaştığımız günlerdir. Kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar. Bayramlar Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Kurban Bayramında yoksullar gözetilir, ihtiyaçları giderilir. Biz de Yunusemre Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi bu bayramda da ihtiyaç sahiplerimizin yanında olarak, bayramı adına yaraşır şekilde geçirebilmeleri için çalışacağız. Bayramda kimsesizlerimizi, yaşlılarımızı ve ihtiyaç sahiplerimizi unutmayalım. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; şehrimize, ülkemize ve tüm dünyaya mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”

BAYRAM TÜM DÜNYAYA GÜZELLİKLER GETİRSİN

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de kutlama mesajında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak “Kurban Bayramı, Müslüman kalma bilincimizi diri tutan ibadet değeri yüksek ve Haccın bir parçası olan kurbanı yaşamakla anlam kazanır. Kurban, semavi dinlerin hepsinde var olan ve Hz. İbrahim’den- Hz. Muhammed’e(SAV) kadar İslam tarihine hayat veren en yüce ibadet simgelerinden biridir. Bu günlerde öncelikle anne babalarımızı, hısım ve akrabalarımızı, hastaları, yaşlıları, yoksulları, yetimleri, konu komşuyu arayıp soralım, kırgınlıkları unutalım ve kardeşçe bir birimize sıkıca sarılalım. Şehzadeler Belediyesi olarak kurulduğumuz günden itibaren, sevgi ve kardeşliği topluma yaymak için gece ve gündüz demeden hemşerilerimize hizmet ediyoruz. “Sevgi temelli, insan merkezli ve güler yüzlü hizmetlerimizle”; fiziki yapısı yaşlı, yorgun ve imkânları kısıtlı Şehzadeler ’de insanımızın kalbine dokunduğumuzu ve Şehzadeleri büyük bir aile yapmayı başardığımızı hemşerilerimiz söylüyor. Bu vesile ile hemşerilerimize bayram tadında bir hayat için “temiz ve güler yüzlü bir belediye” armağan etmeyi başaran çalışanlarımıza, hizmetlerimizi daima destekleyen kanaat önderlerimize ve kıymetli hemşerilerime kalbi teşekkürlerimi sunarım. Fedakâr mesai arkadaşlarımın, Şehzadeler ’in değerli kanaat önderlerinin, kıymetli hemşerilerimin, aziz milletimin ve İslam âleminin Kurban bayramını en içten duygularımla kutlarım. Bayramın İslam Âlemine ve tüm dünyaya huzur ve esenlik getirmesini yüce Allah’tan niyaz eder, en derin muhabbetlerimi, selam ve saygılarımı sunarım” dedi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim