Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Neden halkla protokolün töreni ayrıldı?

Neden halkla protokolün töreni ayrıldı?

CHP İl Örgütü’nün 30 Ağustos Zafer Bayramı için Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği Alternatif Çelenk Sunma töreninde konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şube Başkanı Gülbahar Tahmilci, halkla protokolün töreninin ayrı yapılma nedenlerine dikkat çekti.

BUKET UŞAKLI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı için Cumhuriyet Meydanı’nda Alternatif Çelenk Sunma töreni düzenledi. Manisa CHP İl Başkanlığı, Eğitim İş Sendikası Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Manisa Şubesi, Türk Kadınlar Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şubesi’nin Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törene CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, Şehzadeler İlçe Başkanı Semih Balaban, Yunusemre ilçe Başkanı Kubilay Koç, CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Zühre Karabulut, CHP Yunusemre Kadın Kolları Başkanı Serpil Cebeci ve partililer katıldı.

“BUGÜN TÜRK KADINI İNSAN OLMA HAKKINI KAZANDI”

Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şube Başkanı Gülbahar Tahmilci, törende yaptığı konuşmasında “Bugün ülkemizin tek başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün 26 Ağustos’ta başlatıp 30 Ağustos 1922’de kazandığı en büyük zaferin yıl dönümüdür. Bugün Türk kadınının Türkiye ve dünya üzerinde yurttaşlık, vatandaşlık ve insan olma haklarını kazandığı günün yıl dönümüdür. Ve bugün bizim bağımsızlığımızın sosyal devletin sosyal adaletin ve Cumhuriyetin ilk adımın atıldığı gündür” ifadelerini kullandı.

“BİZ DEDİĞİMİZ HİÇBİR ŞEYDE YANILMADIK”

Tahmilci, konuşmasına “Neden acaba halkla protokolün töreni ayrıldı. Hep karşıydık hala karşıyız. Biz her zaman dedik ki ‘tam bağımsız Türkiye’. Biz her zaman dedik ki ‘bu memleket şehitler, müritler ülkesi olmayacak’.  Biz her zaman dedik ki ‘siyaset, ticaret, tarikat düşküsü bu ülkeyi bitirir’. Ve biz hiç yanılmadık. Ve biz her zaman her türlü darbeye karşıydık bugünde karşıyız. Biz hakkın hukukun adaletin sevdalıyız. Henüz bu ülkede çoğuz” sözleriyle devam etti.

“HER TÜRLÜ YALANIN KARŞISINDAYIZ”

Tahmilci, konuşmasının sonunda “Şunu demek istiyorum ki biz bugüne dek dini bayramlarımızı özgürce kutlayabiliyorsak ‘bu 29 Ekimlerin, 30 Ağustosların, 23 Nisanların ve Atatürk’ün sayesindedir’ diyoruz. Bu ülkedeki her türlü yalanın dolanın farkındayız ve karşısındayız. Ne 301 madenciyi ne de hiçbir şehidimizi unutuyoruz. Bizim bu ülke için hayatlarını feda eden şehitlerimize saygımız sonsuzdur. Ve hiç kimse saygısını da bizim saygımızla yarıştıramaz. Onları unutursak, Cumhuriyete bağlılığımızdan vazgeçersek bil ki biz ölmüşüzdür” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim