Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Sorunlarla açılıyor

Sorunlarla açılıyor

Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, adalete olan güvenin her geçen yıl düşmeye devam ettiğini belirterek, 5 Eylül tarihinde  açılacak olan  2017-2018 Adli Yılının sorunlarla başlayacağını belirtti.

‘YARGI GÜÇLÜDEN YANA!’

Baro Başkanı Ali Arslan, Türkiye’de 2010 - 2014 tarihleri arasında yargı aracılığı ile cemaatin yaptığı operasyonların yangıya olan güvenin azalmasında büyük rol oynadığını vurgulayarak, 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonraki süreçte de bu güvenin azalmaya devam ettiğini söyledi. Arslan, halkın yargı ile ilgili inancının ‘Yargı güçlüden yana güçlü olan haklıdır’ şeklinde değişmeye başladığını  dile getirdi.

‘AVUKATLARIN KONUMU GÜÇLENDİRİLMELİ’

Ülkemizde adalete olan güvenin artması için avukatların yargıdaki konumunun güçlendirilmesi gerektiği görüşünü savunan Ali Arslan “Avukatlara verilen yetkilerin geri alınması,  haklarının kısıtlanması, ekonomik gelirlerinin yok edilmesi, avukatların yapacağı işlerin başka meslek gruplarına verilmesi yargıya olan güveni güçlendirmeyecek tam aksine daha da zayıflatacaktır. Bunun tersine çevrilmesi gerekir”dedi.  

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim