Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Büyük Zafer 95 yaşında

Büyük Zafer 95 yaşında

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 30 Ağustos Zafer Bayramı için yayımladığı mesajda “Bugüne kadar bağımsız yaşamış ve bundan sonra da bu sevdasından asla vazgeçmeyeceğini yakın zamanda göstermiş bir milletin evlatlarıyız” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Manisa Protokolü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü sebebiyle yayımladıkları mesajlarla vatandaşların bayramını kutladı.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 30 Ağustos Zafer Bayramı için yayımladığı mesajında tarih boyunca bağımsız yaşamış ve çeşitli devletler kurmuş Türk Milletinin ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Büyük Önder Atatürk etrafında birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek, yaşadığı tüm zorlukların üstesinden gelmek suretiyle emperyalist devletlere karşı benzeri görülmemiş bir kurtuluş mücadelesi verdiğini ve adeta küllerinden yeniden doğan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: “Süngüyle, büyük mücadeleler vererek kanlarımızı dökerek kazandığımız askeri zaferlerden sonra, üzerinde yaşadığımız bu cennet vatana sahip çıkarak, ülkemizi eğitim, bilim, kültür alanlarında kazanacağımız zaferlerle her bakımdan gelişmiş bir ülke haline  getirmek bizlere düşen en büyük sorumluluktur. Bugüne kadar bağımsız yaşamış ve bundan sonra da bu sevdasından asla vazgeçmeyeceğini  yakın zamanda göstermiş bir milletin evlatları olarak, rengini şehitlerimizin kanından alan, birlik ve beraberliğimizin, istiklal ve bağımsızlığımızın sembolü şanlı bayrağımızla evlerimizi, işyerlerimizi donatarak, bu büyük zaferi milli mücadele ruhuna uygun ve coşku içinde kutlamak bağımsız yaşama arzumuzun bir tezahürü olacaktır.

Bayramı sonuna kadar hak eden bu yüce Milletin bir ferdi olmanın haklı gururu ile milletimizin ve saygıdeğer Manisalıların 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum”                                                              

"30 AĞUSTOS BİR KURTULUŞ DESTANIDIR"

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda “30 Ağustos bir bağımsızlık, kurtuluş destanıdır. Cephanesi elinden alınan, orduları dağıtılan ve tarihin karanlığına gömülmek istenen bir milletin, yokluk ve yoksullukla sınavında dahi vatan, bayrak, özgürlük ve namus uğrunda gösterdiği asil direniş tüm mazlum halklara da örnek olmuştur.  Büyük fedakarlıklarla kazanılmış bu vatan ve bağımsızlığımız, bizlere büyük görevler yüklemektedir. Bu büyük destana, beraberliğimize her zaman sahip çıkarak layık olacağız. 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi örneğinde olduğu gibi milli birliğimizi bozarak ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçler unutmamalıdır ki Türk Milleti,  devletimiz üzerinde oynanan kirli oyunlara asla prim vermeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRK MİLLETİ KAHRAMANLIK DESTANI YAZMIŞTIR”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Anadolu, atalarımızın sırtlan yollarına otağ kurduğu yerdir. Bu nedenle her an bir saldırı olacağını bilerek, hiç hata yapmadan yaşamamız gereken bir vatandır. Çünkü nice milletler küçük ihmallerle ve hatalarla vatanlarını, şehirlerini, değerlerini, geçmiş ve geleceklerini kaybediyor. Milletimizi Malazgirt’ten Büyük Taarruza ve 15 Temmuz’a kadar diri tutan, tarih yapıcı kılan, nerede, ne zaman ne yapması gerektiğini, nasıl harekete geçmesi gerektiğini öğreten Anadolu’nun bu çetin şartlarıdır. Bu şartlar bize sürekli bir üst akıl üretme zenginliği kazandırmıştır. Milletimiz bu refleksini hiç kaybetmiyor, en zor şartlarda bile bir üst akıl üretebiliyor. En kesif buhranlardan şaşırtıcı çıkış yolları keşfedebiliyor. Biz hiçbir zaman sadece kendimiz için var olmadık, devletler ve ülkeler inşa etmedik. Tarih boyunca her inançtan ve her milletten, mezhepten insanla omuz omuza yürümeyi bildik. Onlarla yeni ülkeler kurduk. Ama her büyük atılımı Anadolu’dan başlattık. Bu gün de aynı mücadeleyi veriyoruz. Bu günde başımızda coğrafyamıza ve ülkemize göz diken bir cephe var. Bizi imha etme arzularına rağmen ayaktayız, direniyoruz ve yeni bir yükseliş dönemi başlatıyoruz. Bu nedenle bir olmak, iri olmak ve diri olmak, Selçuklu’dan gelen siyasi genetiği harekete geçirmek ve Anadolu’da ebediyen varoluşumuzu pekiştirmek zorundayız. Şimdi yüzyıllık hesapları bozma, Sultan Alparslan’dan Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’den ilham alma zamanıdır. Çünkü İran sınırımızdan Akdeniz’e uzanan terör koridoru, Türkiye’yi kuşatma cephesi oluşturanlara, Malazgirt’te ve Kocatepe’de olduğu gibi dünyayı yeniden dar etmeliyiz. Kahraman milletimizin sahip olduğu vatan sevgisi ve birlik duygusuyla yeni bir kahramanlık destanı yazacağına olan inançla; 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletimizin bütün önderlerini ve gök kubbeyi örtü yapan şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim