Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

MHP’de toplu istifa

MHP’de toplu istifa

MHP eski il, ilçe başkanları, milletvekili ve belediye meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 549 kişi partiden istifa etti. İstifaların önümüzdeki günlerde de ilçelerde devam etmesi bekleniyor.

BUKET UŞAKLI

Meral Akşener’in kuracağı yeni partiye geçmek için 549 kişi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Manisa İl Başkanı Tamer Akkal öncülüğünde MHP Manisa Teşkilatı’ndan istifa etti.

Kentpark’taki işyerinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Tamer Akkal, Ülkenin, bulunduğu coğrafyanın tarihi geçmişi üzerinden bir kuşatma altında olduğunda bulunduğunu belirterek “Üç yanı denizlerle kaplı son vatanımız Anadolu’nun dört bir yanı adeta iç ve dış düşmanlarla çevrilmiştir. Bir yanda 30 yılı aşkın ayrılıkçı PKK kanlı terör örgütü, diğer yanda küresel güçlerin beslemesi cani terör örgütü İŞİD, öbür tarafta devletimizin milletiyle birlikte bölünmez bütünlüğüne kast eden alçak FETÖ terör örgütü diğer yanda da uluslararası arenada ABD’den Çin’e kadar ülkemiz üzerinde hesaplar yapan emperyalist güçler. Muhalefet partilileri sorunlara çözüm önermek yerine koltuk sevdası peşine düşerek kayıkçı kavgasıyla bozulan bu anlayışa katkıda bulunmuşlardır. İktidar partisine alternatif oluşturamamışlardır. Hatta belki de dünyada ilk defa muhalefet partisinin ana muhalefet partisine muhalefet ettiği bir durum oluşmuş ve böylece zımmen iktidarının değirmesine su taşınmıştır” şeklinde konuştu.

‘YÖNETİM ŞEKLİ ÜLKÜCÜYÜ FİKRİYATTAN UZAKLAŞTIRDI’

Akkal, bu süreçte zamanında yapılan hataların düzetilmesi için öneriler sunduklarını dile getirerek “Bizim bu doğru tavrımız, genel merkez tarafından gün geldi ajanlıkla, gün geldi hainlikle, gün geldi Fetöcülükle itham edilerek maalesef iftiraya kurban edilmiştir. Hatta son zamanlarda parti içerisinde uygulanan tavır ve yanlış yönetim şekli ülkücüyü fikriyattan tamamen uzaklaşmıştır. Maalesef ki bu durum parti meselesinden çıkmış artık ülke adına zarar verir konuma getirmiştir” diye konuştu.

“ARKADAŞLARIMIZ SUDAN BAHANELERLE İHRAÇ EDİLDİ”

MHP’nin her kademesinde görev almış insanlar olarak her türlü hukuki ve demokratik hakları kullanmak suretiyle mücadelenin maalesef iktidar desteği ile sonuçsuz kaldığını vurgulayan Akkal, “Ömrünü bu davaya adamış, seçimle gelen birçok yönetici arkadaşımız hiçbir sebep gösterilmeksizin sudan bahanelerle MHP’den ihraç edilmiştir. Bu haksız ve hukuksuz durum ülkücü tabanı son derece rahatsız etmiştir. Yapılacak bir şey kalmamış, her türlü yol denenmiştir. Başbuğumuz ‘ülkücülük MHP’de olur’ sözü maalesef bu şartlarda geçerliği yitirmiş ve MHP başbuğumuzun MHP’si olmaktan çıkmıştır. Son tahlilde ülkücü fikriyatın iktidar olabilmesi için yeni bir partinin kurulması kaçınılmaz olmuştur” ifadelerini kullandı.

“AKŞENER TÜRK MİLLETİNİN UMUDU OLMUŞTUR”

Akkal, kurulacak olan yeni partinin sadece milliyetçi ülkücü tabanın değil tüm Türk halkının talebi ve isteği konumuna geldiğini ifade ederek “Filizlenen yeni parti için toplumun her kesimine hitap eden Türkiye sevdalısı Meral Akşener de Türk milletinin umudu olmuştur. Milyonlar onu beklemektedir. Yeni parti siyasetin tam merkezinde Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sonuna kadar sadık bir parti olacaktır. Hedefimiz Peygamber Efendimizin ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ hadisi şerifinden düsturla tüm gücümüz ve enerjimizle çalışmak olacaktır. İdealimiz Meral Akşener’in de dediği gibi ülkemizdeki herkesin sofradaki yemeklere eşit şekilde uzanabileceği bir bayram sofrası olmaktır. Türkiye için elimizi taşın altına sokuyor ve Meral Akşener’in kuracağı yeni partide görev almak üzere istifa ediyor yeni başlangıçlara yelken açıyoruz. Bu bir son değil aksine ülkemiz için yeşerecek güzel günlerin başlangıcıdır” dedi.

Eski Gördes Belediye Başkanı İbrahim Emre ve eski Milletvekili Mustafa Enöz’ün de konuşma yaptığı toplantıya MHP Manisa eski Milletvekili Mustafa Enöz, Manisa Büyükşehir Belediye Bağımsız Belediye Meclis üyesi Orkun Şıktaşlı,  eski Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan, eski Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay, eski Gördes Belediye Başkanı İbrahim Emre, eski Turgutlu İlçe Başkanı Ahmet Köktopçu, eski Salihli İlçe Başkanı Mesut Kızıltuğ, eski Saruhanlı İlçe Başkanı Mustafa Güvenç, eski Kırkağaç İlçe Başkanı Vedat Terdi, eski İl Ocak Başkanı Yıldırım Şekercioğlu, eski Merkez İlçe Başkanı Ömer Oral, eski Milletvekili Adayı Engin Kabadağ, Turgutlu eski Ocak Başkanı Ahmet Ertan ve MHP'nin çeşitli kademelerinde yer alan partililer katıldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim