Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

MHP istifalarla güçlenecek

MHP istifalarla güçlenecek

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, bugün toplu istifa edecek olan partilileri fitne çıkarmakla suçlayarak, bu kişilerin istifası ile MHP’nin daha da güçleneceğini söyledi

BUKET UŞAKLI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, Meral Akşener liderliğinde kurulan yeni partiye katılmak için MHP’den yapılan toplu istifalara yönelik açıklama yaptı.

Gerçekleşen istifaların MHP’yi pozitif anlamda etkileyeceğini düşündüğünü belirten Öztürk, “Bu arkadaşlarımız zaten ‘MHP barajın altında kalsın da biz siyasette kendimize yer bulalım. Devlet Bahçeli gitsin de siyasi ikbal elde edelim’ diye düşünen arkadaşlardı. Parti içerisinde sürekli olarak sorun, fitne çıkarıyorlardı. O anlamda bu arkadaşlarımızın aramızdan ayrılması bizim çalışma performansımızı pozitif yönde etkileyecektir” ifadelerini kullandı.

“MHP HAKKINDA KONUŞMA HAKLARI KALMAYACAK”

Yapılan istifaların MHP açısından kötü bir durum olduğu yönünde çizilen tablonun kendileri için tam tersi bir anlam taşıdığının altını çizen Öztürk, “Şu an parti içinde olarak sürekli partiyi eleştirmeleri, seçim öncesi ve sonrasında eleştirmeleri bizim çalışma performansımızı negatif yönde etkiliyordu. Partinin dışında olmaları en azından bundan sonraki süreçte bizim partimizle ilgili konuşma hakkını ortadan kalkmış olacak. Dolayısıyla biz de daha rahat çalışacağız. Bu durum bizim çalışmalarımızı ciddi anlamda pozitif olarak etkileyecektir” dedi.

“SÖYLEDİKLERİ RAKAMLARA İNANMIYORUM”

Öztürk, “Seçimlerde elde edecekleri yönünde söyledikleri rakamları neye göre söylüyorlar” diyerek “Ben bu rakamlara inanmıyorum. Bu rakamları neye göre söylediklerini bir anlatırlarsa biz de görmüş oluruz. Böyle bir rakam söz konusu değil. Önümüzdeki günlerde göreceğiz. Manisa’da da toplu istifa gerçekleştirecekler. Kaç kişi istifa edecek? O kadar kişilik mi oyları var? Onu görelim” şeklinde konuştu.

“BİZ KORAY AYDIN’A ŞAŞIRIYORUZ”

MHP’nin köklü bir parti olduğunu ve daha önce de buna benzer eylemlerin çok kez yaşandığını dile getiren Öztürk, “Büyük Birlik Partisi kuruldu, Muhsin Yazıcıoğlu bunu denedi olmadı. Tuğrul Türkeş bunu denedi olmadı. Yani bu süreçlerin sonucu aşağı yukarı bellidir. Koray Aydın’ın daha önceki görüşmelerinde ve konuşmalarında Meral Hanım’ın FETÖ’cü olduğuna dair bir takım söylemleri olmuştu. Şimdi kendisi nasıl aynı oluşum içinde olabildi biz daha çok ona şaşırıyoruz” ifadelerini kullandı. Bu değişikliğin siyasi ikbal kaygısından kaynaklandığını savunan Öztürk, “‘Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olacağım’ diyerek kendisine bir şeylerin vaat edildiğini belli etti” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZ ÇOK İYİ BİR SATRANÇ OYUNCUSUDUR”

Öztürk, MHP’nin güçlenerek bu süreçlerin içinden çıkacağının altını çizerek “Tüm teşkilat mensuplarımız, partililerimiz içlerini ferah tutsunlar Genel Başkanımız çok iyi bir satranç oyuncusudur, adım adım ileriyi görür ve bu süreci çok güzel bir şekilde idare edecektir” ifadelerini kullandı.

MHP’nin tüm kongrelerini sorunsuz bir şekilde bitirdiğini vurgulayan Öztürk, MHP olarak 41 ilde eş zamanlı kongre yaparak tarihte bir ilke imza attıklarını söyledi.

“BARZANİ SÜRECİNDE İLK TEPKİYİ GENEL BAŞKANIMIZ KOYDU”

Öztürk, basında yer alan ‘MHP’nin AK Parti’nin kol değneği olması’ söylemleri üzerine “‘AK Parti’nin kol değneği olması’ sözü bir defa çok saçma bir durum. Çünkü milli çıkarlar söz konusu olduğu zaman biz devletimizin yanında oluruz, AK Parti’nin yanında olma gibi bir şey söz konusu değil. Ama daha önce bu Barzani ile ilgili olan süreçte ilk tepkiyi koyan Sayın Genel Başkanımızdır. CHP’den de aynı tepkiyi beklerdim ama onlar tepkilerini koyamadılar” ifadelerini kullandı.

ÜLKÜCÜ HAREKET HİÇ OLMADIĞI KADAR HAREKETLİ

“Ülkücü hareket Ülkü Ocakları’nda başlar, Milliyetçi Hareket Partisi’nde biter” diyen Öztürk, “Bu anlamda kadrolarımız, özellikle son dönemlerde -genel başkanımızın takdiri de bu yönde- birçok yerde atanan il başkanlarımız Ülkü Ocakları kökenli. Ülkücüler hiç olmadığı kadar rol sahibi oldu MHP’de. Bu da Genel Başkanımızın tasarrufu. Ülkücü hareket hiç olmadığı kadar hareketli şu anda” şeklinde konuştu.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim