Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Toptancı Adil Öksüz, Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu

Toptancı Adil Öksüz, Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın isim benzerliği nedeniyle karıştırarak Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Hava Kuvvetleri İmamı' firari Adil Öksüz'ün, Ankara, İstanbul, Elazığ ve İzmir arasında uçakla rahatça dolaştığı yönündeki iddiaları nedeniyle mağdur olan Salihlili Adil Öksüz, Salihli Cumhuriyet Savcılığı'nda CHP'li Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu. 

İHA-CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın FETÖ'nün 'Hava Kuvvetleri İmamı' firari Adil Öksüz'ün, Ankara, İstanbul, Elazığ ve İzmir arasında uçakla rahatça dolaştığı iddiası Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan ve isim benzerliği bulunan Adil Öksüz isimli vatandaşı zor durumda bıraktı. Sebze-meyve halinde toptancılık yapan 4 çocuk babası 40 yaşındaki Adil Öksüz dün Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek CHP'li Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun öncesinde Öksüz, avukatı Şakir Balcı ile beraber basın açıklaması yaptı. Seyahat ederken hiçbir sorun yaşamadığını ve seyahatlerini rahatlıkla yapabildiğini belirten Öksüz, "3 gün önce bize gelen bir telefonla gazetede bizim hakkımızda yayınlanan röportajı okuduk. Bundan rahatsızlık duyduk. Burada sonuçta benimle beraber kardeşimin isminin anılması, FETÖ gibi, Adil Öksüz gibi aynı kefeye konulmamız hoş bir durum değil. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bu kişiler hakkında adli işlemleri başlatacağız. Bizim hakkımızda konuşulanlar hariç hala daha bu sabah, dün akşamdan beri çıkıp da Bülent beyin röportaj yapması, hala savcılarımızı zan altında bırakması, onları suçlaması... Gayet bizim savcılarımız görevini en iyi şekilde yapıyor. Emniyet teşkilatımız görevini en iyi şekilde yapıyor. Ben de bir Türk vatandaşıyım. Seyahatimi rahatlıkla yapıyorum. İsmimle gurur duyuyorum. Şerefli namuslu, bu ülke için canını rahat rahat verecek çok şerefli Adil Öksüz'ler var. Böyle kalkıp da çirkin politikalarla medyanın önünde siyaset yapmak bizim ismimizi kullanması hoş olmamış. Tabi bu süreçte gereken yetkilerimizin hepsini kullanacağız ona karşı. Devletimizin her zaman arkasındayız. Savcımızın, emniyet teşkilatımızın her zaman arkasındayız. Onlara da laf ettirtmeyiz. Kalkıp da şovmenlik yapmanın bir anlamı yok. Yasal süreci Şakir bey sürdürecek" dedi.

"HESAP SORACAĞIZ"
Müvekkilinin FETÖ'nün kritik isimlerinden biri olan Adil Öksüz'le karıştırılmasının ciddi bir mesele olduğunu söyleyen Balcı, “Gerekli hukuki zemindeki hesapları soracağız. Bugün itibariyle hukuki süreci başlatacağız. Çok büyük yanlış oldu. Umuyorum ailenin içerisinde bulunduğu mağduriyeti hukuk kanalıyla ve hukuki yöntemlerle gidermiş olacağız. 3 cepheli bir hadise var karşımızda. Konuyu yazılı ve görsel basına taşıyan ilgili basın kuruluşlarıyla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Onlar bakımından tekzip yöntemi de dahil başvuru. Doğru ve dikkatli haber yapmamalarına dair basın kuruluşları üzerinden açılacak tazminat davaları var. Konuyu haberleştiren, ailevi ve müvekkili kamuoyunun önüne koyan ilgili siyasi makam ve kişiler üzerinden de hem tazminat hem de ceza hukuku bakımından hakaret içerikli hukuki davaları açacağız. Hem tazminat hem de ceza içerikli suçlar tespit ediyoruz" şeklinde konuştu.

‘BÜTÜN MAĞDUR OLAN ADİL ÖKSÜZ'LER İÇİN’
Davanın isim benzerliği nedeniyle mağduriyet yaşayabilecek diğer Adil Öksüz'leri de korumaya alabileceğini sözlerine ekleyen Avukat Şakir Balcı, "Türkiye 15 Temmuz'dan itibaren zor bir süreçten geçiyor. Bu süreç içerisinde çok ciddi bir nüfus, şüpheli ve sanık sayısını devletimiz takip ediyor. Bu çerçevede zaman zaman Cumhuriyet Savcılıklarımızın emniyet teşkilatımızın bünyesinde değişik kişiler soruşturma altında kalabilir, gözaltında kalabilir. Değerlendirme içerisinde kalabilir. Bizim için hassas olan baki tespitleri doğru olarak yapıp şüphe ya da kaygı uyandıran konularda kişileri durumdan ayıklamaktır. Burada gördüğümüz şey söz konusu beyanlarda geçen konu cumhuriyet savcıları ve emniyetle ilgili değildir. Müvekkil haklarını bilmektedir. Belli makamlara gelmiş kişilerin isim telaffuzlarında çok dikkatli olması lazım. Bu Adil Öksüz kardeşimiz üzerinden onları da koruma altına almış oluyoruz. Çok dikkat edilmesi gereken bir konu" diye konuştu.
Öksüz ve avukatı Balcı, basın açıklamasının ardından Salihli Adalet Sarayı'na girerek konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.
 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim