Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Final’le öğrenciler sınır tanımayacak

Final’le öğrenciler sınır tanımayacak

Manisa’da son 2 yılı temel lise olmak üzere 11 yıldır faaliyet gösteren Özel Manisa Final Temel Lisesi’nin Müdürü Orhan Ektaş, önümüzdeki süreçte hayata geçirecekleri ve uzun zamandır hayalini kurdukları ‘Kampüs-Okul Projesi’ ile birlikte öğrencilerinin bilimsel ve teknolojik tüm gelişmeleri yakından takip etmesini sağlayacaklarını söyledi.

BUKET UŞAKLI

Özel Manisa Final Temel Lisesi Müdürü Orhan Ektaş, Özel Manisa Final Temel Lisesi olarak hedeflerinin herhangi bir üniversitenin herhangi bir bölümüne öğrenci yerleştirmek değil, öğrencilerini hayallerindeki üniversiteye yerleştirebilmek olduğunu söyledi.

Manisa’da son 2 yılı temel lise olmak üzere 11 yıldır hizmet verdiklerinin altını çizen Ektaş, “Bu seneki yerleştirmelerde Galatasaray Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ege Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine öğrencilerimizi gönderdik” şeklinde konuştu.

TEMEL LİSELER ARASINDA EN ÖNDE

Ektaş, 2017 LYS yerleştirme sonuçlarında temel liseler arasında en önde olduklarını belirterek “157 öğrencimizi üniversiteli yaptık. 8 tıp, 11 hukuk, 31 mimarlık-mühendislik, 8 PDR-psikoloji, 2 veterinerlik, 9 eğitim fakültesi, 4 siyaset bilimi, 84 iktisadi ve idari bilimler bölümlerine öğrenci yerleştirerek Manisa’da Temel Liseler içinde en öndeki yerimizi koruduk” ifadelerini kullandı.

Ortalama her yıl 500 kişiye eğitim veren Özel Manisa Final Temel Lisesi’nde kayıtlar devam ediyor. 33 tane eğitim personeline sahip liseye şu ana kadar 430 kişi kaydoldu.

TEMELDE ‘İLGİ+BİLGİ’ PRENSİBİNİ VAR

Ektaş, liselerinin eğitim sisteminde ‘ilgi+bilgi’ prensibini temel aldıklarını dile getirerek “12’nci sınıfta okulumuza gelen bir öğrenci sadece 12’nci sınıfı değil aynı zamanda 9, 10 ve 11’inci sınıfları da en baştan tekrar ediyor. Öğrencilere günde 7 saatlik bir çalışma, üzerine ek dersler, soru çözümleri, akşam dersleri ile birlikte 64 tane deneme sınavı yapıyoruz. Bu deneme sınavları da sürekli kontrol ediliyor. Deneme sınavlarımızı uzman bir kadro tarafından hazırlanan Final Yayınları ile yapıyoruz” şeklinde konuştu.

MEZUN GRUPLARDA 5 DERS YASAL HAKKI TEMEL LİSELERDE

Mezun olmuş öğrencilere de mezun kursu verdiklerini vurgulayan Orhan Ektaş “Bu öğrencilere 5 dersten yasal anlamda kurs verme hakkı sadece teme liselerde. Biz öğrencilerimizin sadece öğretim başarısıyla değil, aynı zamanda eğitimleri ile de ilgileniyoruz. En önemli şey aile ile bağ kurabilmek. Biz bu bağı öğrenci bir sorun yaşamadan oluşturuyoruz. Okulumuzda sınıf danışman öğretmenlerimiz ayrıca rehber öğretmenlerimiz var” dedi.

BÜYÜK HAYAL GERÇEKLEŞİYOR

Hükümet 2019 yılında temel liselerin okullara dönüşümünü gerçekleştirecek. Ektaş, bu doğrultuda hazırladıkları ve önümüzdeki süreçte yapımına başlanacak olan projeyi şu sözlerle anlattı: “Final olarak 20 bin metrekare arazi üzerine 14 bin metrekare kapalı alana sahip kampüsümüzde anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, fen lisesi bölümleri bulunacaktır. Okulumuzda her kategoride bilim laboratuvarları, anaokul öğrencilerine yaşayarak öğrenecekleri oyun bahçesi, tüm öğrencilerin faydalanabileceği tenis kortu, kapalı yüzme havuzu, paten sahası, amfi tiyatro, açık basketbol sahası, kapalı spor salonu imkanları sunulacaktır. 450 kişilik konferans salonumuz veliler ve öğrencilerimiz için hazır bulunacaktır”

OKUL HER ANLAMDA ÜLKE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNACAK

Yapılacak okulun elektrik enerjisinin güneş panellerinden sağlanacağını aktaran Ektaş, “Böylece hem teknolojiden faydalanıp hem de ülke ekonomisine katkıda bulunacağız. Havuzlarımız yeraltı suyundan beslenecek, atık su arıtma tesislerimizde temizlenerek bahçenin sulanması amacıyla kullanılacaktır. Biz Final ailesi olarak dünyada en gelişmiş eğitim sistemlerinde neler yapılıyorsa hepsini inceliyoruz. Okulumuzun bir dünya okulu olmasını istediğimizden öğrencilerimizin de bilimsel ve teknolojik tüm gelişmeleri yakından takip etmesini sağlayacağız” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim