Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

MHP’den yarın kopacaklar

MHP’den yarın kopacaklar

Manisa’da aralarında eski il, ilçe başkanları, milletvekilleri, belediye meclis üyelerinin de bulunduğu MHP’ye kayıtlı yaklaşık 500 üye yarın toplu istifada bulunacak.

HÜLYA KILINÇ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa’da, genel merkezin tutumunu onaylamayan yaklaşık 500 üye, yarın istifasını açıklayarak Meral Akşener’in öncülüğünde kurulacak yeni partiye geçecek. Yarın saat 11:00’da Kent Park’ta düzenlenecek toplantı ile başlayacak istifa furyasının önümüzdeki haftalarda ilçelerde devam edeceği tahmin ediliyor.

MHP’den referandum öncesi istifa eden eski il başkanlarından Tamer Akkal, toplu istifaların önümüzdeki haftalarda da devam edeceğini vurgulayarak, ilçelerle birlikte istifa sayısının 2 binin üzerine çıkacağını tahmin ettiklerini söyledi.

‘MHP AKP’NİN KOLTUK DEĞNEĞİ OLDU’

MHP genel merkezinin  ülkücü görüş ile bağdaşmayan kararları ve yönetimleri nedeniyle referandum öncesi istifa ettiğini belirten Akkal, “Kendimi artık bu partiye hissetmediğimi düşünerek  istifa etmiştim. Yine aynı şekilde  diğer istifa eden arkadaşlarımız da, MHP üst yönetiminin artık AKP’nin koltuk değneği durumuna düşmesinden kaynaklanan sıkıntılar ve Türkiye’nin her geçen gün daha da zorlaşan siyasi ortamına  bir çözüm bulamayacağına inandığımız için, yep yeni hedefler ortaya koyan,  kardeşlik  içerisinde bayram sofrasına oturtmayı hedefleyen Meral Akşener’in partisinde hep birlikte siyaset yapmak için, bu hafta toplu istifalar yapılacak.”dedi.

‘İSTİFA SAYISI 2 BİNİN ÜZERİNE ÇIKACAK’

Bu hafta 500 üyenin partiden istifa etmesinin ardından, istifaların ilçelere yayılarak büyüyeceğini kaydeden Akkal şöyle devam etti “ Merkez ilçe ve i başkanlığı yaptım. Ben merkez ilçe başkanlığı görevini bıraktığımda 2 binin üzerinde üye vardı ama şu an üyelerin  maalesef ki son kongrelerde  kanunsuzca usulsüzce silindi ve azaltıldı.  Bunu biliyoruz. Gerekli yerlere başvurumuzu yaptık ama  maalesef mevcut şartlardan  dolayı hiçbir girişimde bulunulmadı. Arkadaşlarımız üyelikten silinmelerine rağmen  yine de çok sayıda üyesi var Milliyetçi Hareket Partisi’nin. Ben iddia ediyorum ki  ilçelerle birlikte  2 binin üzerinde, belki de daha da fazla toplamda istifa olacak. Tabi bu belli bir sürece yayılmış durumda olacak. Bu hafta  başlıyor. Belki önümüzdeki hafta bir daha, ondan sonraki hafta bir daha düzenlenecek.  Partimizi kurduktan sonra toplu geçişler de olacak.”dedi.   

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim