Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Başkan Çelik oy kullanamayacak!

Başkan Çelik oy kullanamayacak!

AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  65 kişilik il kongre delege listesinde yer almadığı için il kongresinde oy kullanamayacak. Şehzadeler İlçe Başkanı Tonguç, Çelik’i tabii delege olarak düşündükleri için yanlış uygulamadan dolayı listeye ismini yazmadıklarını söyledi.

BUKET UŞAKLI

AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, il kongresinde oy kullanamayacak. İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, yanlış uygulamadan dolayı Çelik’in isminin 65 kişilik il kongre delege listesine yazılmadığı açıklamasında bulundu.

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, yeni yönetim kuruluyla birlikte mazbatasını aldı. Başkan Tonguç, mazbatasını Şehzadeler İlçe Seçim Kurulu Müdürü Selattin Bozkurt’un elinden aldı. Mazbatasını alan Tonguç, Manisa Adalet Sarayı girişinde açıklamalarda bulundu.

EN YÜKSEK OYU HEDEFLİYOR

Gerçekleşen 2. Olağan Kongrede delegelerin yeniden başkanlığa seçildiğini ifade eden Başkan Tonguç, destek olan herkese teşekkür etti. Kongrenin Şehzadeler için, Manisa için ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyen Tonguç, “Bizler görev bilinciyle atandığımız günden beri AK Parti’nin kurumsal kimliğine uygun bir şekilde çalışmalarımızı bugüne kadar götürdük. Allah nasip ederse bundan sonraki süreçte de 2019’da yerel seçimlerde şuan ki kazanımımız olan Şehzadeler Belediyesi’nin tekrar AK Parti bayrağıyla dalgalanmasını istiyoruz. Büyükşehir belediyesi bizden değil ama bunun alınması için 17 ilçe arasında buna en yüksek oy alarak katkı sağlayacağız” dedi.

2019’UN ALTINI ÇİZDİ

Tonguç, 2019’da  aynı zamanda genel seçimlerin de yapılacağına işaret ederek şöyle devam etti “Manisa’mızın 9 milletvekili var. Bunun 5’i AK Parti’de. Bu sayı 10’a çıktı. 10 milletvekilinden hedefimiz en az 6-7 milletvekili almaktır. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte başkanlık sistemine geçildi. Bu seçimde de ilk turda Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da ilk turda başkan yapıp Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyetler seviyesine daha iyi bir şekilde çıkmasına fayda sağlayacak olan bir teşkilatız.”

‘BAZI KÜÇÜK DÜŞÜNENLER…’

AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in ismi 65 kişilik il kongre delege listesinde yer almadı. Başkan Çelik, listede yer almadığı için il kongresinde oy kullanamayacak. Çelik’in liste eyer almamasıyla ilgili kamuoyunda çeşitli konuşmalara şahit olduğunu kaydeden Başkan Tonguç, “Belediye başkanımız Ömer Faruk Çelik ile bugüne kadar önemli işleri imza attık. Ama biz il delegelerini yaparken tabi delege olarak düşünmüş olduğumuz bir yanlış uygulamadan dolayı kıymetli belediye başkanımız Ömer Faruk Çelik’i il delegesi olarak yazamadık. Biz kendisini tabi delege olarak biliyorduk. Bazı küçük beyinler, küçük düşünenler, öküz altında buzağı arayanlar bununla ilgili farklı farklı konuşmalar yaptığını kamuoyunda duyuyorum. Bunu da çok üzülüyorum. Bizi bilen bilir. Böyle bir çalışma içerisinde olmayacağımızı Ömer Başkanımızda bilir.  Hiçbir şekilde aramızda bir uyumsuzluk yoktur. Tamamıyla bizim okuduğumuzu yanlış anlamamızdan kaynaklanıyor. İlçe belediye başkanları tabi delege değilmiş il belediye başkanları tabi delegeymiş. Biz bunun farkına varmadık. Farkına varamayarak da belediye başkanımızı tabi delege olarak düşündüğümüzden dolayı yazmadığımızdan dolayı böyle bir yanlış bir hata yaptık. Hata tamamen bana aittir. Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ‘un bunu görüp düşünmesi gerekiyordu. Ama bunu yerine getiremedik. Buradan kongre yapacak ilçelere sesleniyorum. Buna dikkat etsinler. Buradan kamuoyuna ifade etmek istiyorum” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim