Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Tonguç yeniden başkan seçildi

Tonguç yeniden başkan seçildi

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı, 2’nci Olağan İlçe Kongresi’ni gerçekleştirdi. Delegelerin oyuyla yeniden başkanlığa seçilen Ahmet Tonguç, teşkilatçılıkta Ahmet Tonguç’un tek başına bir hiç olduğunu vurgulayarak “Ahmet Tonguç’un başarılı olabilmesi için yönetim kurulundaki arkadaşlarının da çok sağlam olması ve görev bilinciyle hareket etmesi gerekiyor” dedi.

BUKET UŞAKLI

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı, 2’nci Olağan İlçe Kongresi’ni Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda düzenledi. Mevcut başkan Ahmet Tonguç, 4040 delegenin oyuyla yeniden başkanlığa seçilirken divan başkanlığına ise Dilşat Ulaş seçildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın katılımıyla gerçekleşen kongreye, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir ve İsmail Bilen, Ak Pati İl Başkanı Berk Mersinli,  Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök ve partililer katıldı. Kongrenin divan başkanlığına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ seçildi.

ERDOĞAN’IN İLKELERİ DOĞRULTUSUNDA SİYASET

Bugüne kadar Şehzadeler ilçesinde yaşayan vatandaşlar ile birlikte olabilmek için çalıştıklarını belirten AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu ilkeler doğrultusunda siyaset yaptıklarını söyledi.

Bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalarda hiçbir gün AK Parti’nin başını öne eğecek hareket içerisinde olmadıklarının altını çizen Tonguç, “Yaptığımız görevin ne olduğunun hiç önemi yok. Oturduğumuz koltukların, yaptığımız görevlerin bize katacaklarından, kişisel çıkarlarımıza katacaklarının hiçbir önemi yok. Vatana millete yapacağımız çalışmaların bizleri nerelere getireceğini görmemiz gerekiyor. O yüzden bu kutlu davada rol almış arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“HİÇBİR PARTİLİ GERİ DURMADI”

Göreve geldikleri günden beri Ergenekon’u, Balyoz Davasını, Gezi operasyonlarını son olarak da 15 Temmuz darbe girişimini gören bir teşkilat olduklarının altını çizen Tonguç, “Teşkilatımızın içerisinde 15 Temmuz Darbe Girişimi olduktan sonra ‘ben korktum, ben kaçtım’ diyen bayan arkadaşımız dahi olmamıştır. Allah hepsinden razı olsun. Bu memlekete, bu ülkeye sevdalı olan bir teşkilatın başkanı olmaktan dolayı gurur duyuyorum” dedi.

“AHMET TONGUÇ TEŞKİLATÇILIKTA TEK BAŞINA BİR HİÇ”

Ahmet Tonguç’un teşkilatçılıkta tek başına bir hiç olduğunu vurgulayan Tonguç, “Ahmet Tonguç’un başarılı olabilmesi için yönetim kurulundaki arkadaşlarının da çok sağlam olması ve görev bilinciyle hareket etmesi gerekiyor. Bizler tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızla AK Parti’nin kurumsal kimliğini içine sindirmiş bir teşkilat olarak bugüne kadar görev aldık” şeklinde konuştu.

“AKP TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN OYLARINI ARTIRDI”

AK Parti’nin tün engellenme girişimlerine rağmen girdiği bütün seçimlerden oylarını artırarak çıktığını belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti’nin yaptığı hizmetler ile milletin gönlüne taht kurarak görevine devam ettiğini söyledi.

Çelik, konuşmasında “Bizlere bugünleri gösteren Allah’a sonsuz şükür ediyoruz. Şehzadelerimizde bir düğün havası içerisinde AK Parti’ye milletin temsilcilerine yakışır bir havada birliğimizi, beraberliğimizi,  dosta ve düşmana bütün alnımızın açıklığıyla gösterircesine bu kongreyi yaptığımız için büyük bir mutluluk duyuyoruz. Şehzadeler ilçe teşkilatımız kurulduğu günden beri çok başarılı çalışmalar yaptı” ifadelerine yer verdi.

“DIŞARDAN KİMSE BİZİ ENGELLEYEMEZ”

Davalarının kutsal bir dava olduğunu kaydeden AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, konuşmasında davaları uğrunda hayatlarını kaybedenleri andı. Mersinli, “Biz birbirimizi engellemezsek dışarıdan kimse bizi engelleyemez. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza edeceğiz. Başta büyükşehir olmak üzere 17 ilçede AK Parti bayrağını dalgalandırmak istiyoruz” dedi. AK Parti olarak Türkiye genelinde kongre sürecine girdiklerini vurgulayan Mersinli, kongrelerin hayırlı olmasını diledi.

KONGRE SÜRECİYLE YENİLENME BAŞLAYACAK

Kongre süreciyle beraber AK Parti’de yenilenme döneminin başlayacağının altını çizen AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, yeni dönem için teşkilatlarını hazırladıklarını belirtti Baybatur, konuşmasında “Teşkilatlar olarak sağlam durursak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güç veririz. Bizim vazifemiz Cumhurbaşkanımıza yük olmak değil ondan yük almaktır” ifadelerine yer verdi.

“2 TANE YOL KAZASI YETER”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise konuşmasında AK Parti’nin CHP gibi sürekli olağanüstü kongreye gitmediğine dikkat çekerek Türkiye genelinde 6’ncı Olağan Kongrelerini gerçekleştirdiklerini ifade etti. Manisa’da 2009’da ve 2014’de yol kazasının yaşandığını söyleyen Dağ, “Artık iki tane yol kazası yeter.  2019’da yol kazası istemiyoruz. Manisa 2019’da hak ettiği şekilde AK kadrolarla tanıştırmalıyız” dedi.

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı’na yeniden seçilen Ahmet Tonguç’un Yönetim Kurulu’nda Mustafa Ali Çimbil, Veysel Neze, Volkan Karabulut, Ayfer Alkan, Ayfer Ökem, Mesude Şen, Saadet Baba, Meryem Ovalıoğlu, Halil Yurtsevern, Ali Erken, Tolga Akbaşak, Cesim Çiçek, Ahmet Nalbant, Mustafa Kök, Can Tezer, Mete Han Korkusuz, Mustafa Perkmen, Hazma Erese, Adil Yasin, Mustafa Pilav, Hilmi Sercan Hüncan, Menderes Argün, Mehmet Ali Çimen ve İsmail Aksoy yer aldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim