Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Öncelik para mı? İnsan yaşamı mı?

Öncelik para mı? İnsan yaşamı mı?

Sakarya’nın Hendek ilçesinde 7 kişinin öldüğü 10 işçinin yaralandığı kazanın yaşandığı gün, Manisa’da tarım işçileri traktör kasalarında tehlikeli yolculuk yapmaya devam etti.  Üreticiler, para kazanamadıkları için işçileri minibüslerde değil traktör kasalarında taşımak zorunda kaldıklarını ifade etti.
İHA-Türkiye’de en çok traktöre sahip olan il Manisa’da tarım işçilerinin traktör römorklarındaki tehlikeli yolculuğu devam ediyor. Sakarya’nın Hendek ilçesinde bu sabah tarım işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu 7 kişinin hayatını kaybetmesinden de ders çıkarmayan üreticiler ise işçileri başka şekilde taşımalarının maliyetleri artırdığını ve bu yüzden traktörleri kullandıklarını söyledi. 

NEDENİ: PARA KAZANILAMAMASIYMIŞ!
Bu sabah saatlerinde Sakarya’nın Hendek ilçesinde fındık işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu 7 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı. Yaşanan kazanın ardından gözler yeniden tarım işçilerinin tehlikeli yolculuğuna çevrilirken, Türkiye’de en çok traktöre sahip il olan Manisa’da da yaşanan onca ölümlü kazaya rağmen işçiler traktör römorklarında taşınmaya devam ediyor. Manisa’nın Salihli ilçesinde yaklaşık 2 sene önce tarım işçilerini taşıyan açık kasa kamyonetin kaza yapması sonucu biri çocuk 13’ü kadın 15 işçi hayatını kaybetmiş ve ardından bir dizi önlem alınarak tarım işçilerinin taşınması sıkı denetime tabi tutulmuştu. Aradan geçen zamanda işçiler yine traktör römorklarında taşınmaya devam ederken, Saruhanlı’da üzüm üreticisi Cevdet Akay işçileri traktör römorklarında taşımaktan başka çareleri olmadığını anlattı. Çok sayıda ölümlü kazanın yaşandığının farkında olduklarını ancak işçileri taşımak için minibüs tutmamanın maliyetleri artırdığını vurgulayan Akay, üzümde maliyetlerin fazla olduğunu ve artık kar edemediklerini o yüzden de işçileri üzüm taşımak için kullandıkları traktör römorklarında taşımaya devam ettiklerini dile getirdi.
 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim