Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

‘Türkiye’nin en çok burs veren özel okuluyuz’

‘Türkiye’nin en çok burs veren özel okuluyuz’

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, düzenlenen tanıtım toplantısında Doğa Koleji’nin eğitim sistemini anlattı. Lüle, “Her yıl düzenlediğimiz bursluluk sınavlarıyla, kurum olarak başarılı olan ancak özel okula gidecek maddi imkanı bulunmayan çocuklar için eğitimde fırsat eşitliğini sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en çok burs veren özel okuluyuz” dedi.

BUKET UŞAKLI

Doğa Koleji, Şehzadeler İlçesi’nde bulunan Taş Fabrika Cafe ve Restaurant’ta Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Doğa Koleji Müdürü Vedat Talan, Medya ve Kurumsal İletişim Müdürü Turgay Türker’in katılımıyla tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

EZBERCİ EĞİTİM KALIPLARINI YIKIYOR

Klasik ezberci eğitim kalıplarını yıkarak eğitime getirdiği yenilikçi yaklaşımla tanınan Doğa Koleji’nin Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, öğrencilerinin her yıl TEOG, YGS ve LYS sınavlarında Türkiye çapında başarılara imza attığını vurgulayarak “Öğrencilerimiz uluslararası çapta ödüller kazanıyor. Bu sene Teog’da yaklaşık 500 öğrencimiz tüm sorulara doğru yanıt verdi. Doğa Koleji, ortaokulda öğrenci merkezli soes, lisede t-mba gibi özgün ve modern eğitim modelleri, dünya standartlarındaki eğitim teknolojileri, akademik ve sportif başarıları, konsept okulları, uluslararası vizyonuyla Türk eğitim sistemine pek çok ilki getirmeye devam ediyor. Her biri alanında deneyimli, başarısını kanıtlamış isimlerden oluşan ekibimizle önümüzdeki 3 yılın hedeflerini belirleyerek yol haritamızı oluşturmuş durumdayız. Bundan sonraki hedeflerimiz; akademik başarılarımızı ve yabancı dil eğitimindeki başarımızı daha da ön plana çıkartmak” ifadelerini kullandı.

ÖZEL OKULA GİDEMEYEN ÇOCUKLARA ŞANS VERİYOR

Lüle, Türkiye’nin başarılı çocuklarına el uzatmanın en önemli görevlerinden biri olduğuna inandıklarını dile getirerek “Bu amaçla, her yıl düzenlediğimiz bursluluk sınavlarıyla, kurum olarak başarılı olan ancak özel okula gidecek maddi imkanı bulunmayan çocuklar için eğitimde fırsat eşitliğini sağlamayı hedefliyoruz. Başarılı öğrencilerin en iyi eğitimi görmesi için bulunduğumuz her il ve ilçede en iyi öğretmen ve yöneticilerle çalışıyoruz. Her öğrenciye başarısı ölçüsünde yüzde 100’e varan oranlarda burs veriyoruz. Bu yıl ocak ayında düzenlediğimiz bursluluk sınavına 10 günde 103 bin gibi rekor bir başvuru aldık. Türkiye’nin en çok burs veren özel okuluyuz” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLER DİJİTAL BECERİLERLE DONATILIYOR

Lüle, “Oynayarak öğretmek amaçlı öğrencilerin, hayal etme, tasarlama ve üretme becerileri geliştiriliyor. Dijital ortamda iletişim kurabilen, bilgiyi kullanırken eleştirebilen, üretip tüketebilen, dijital ortamdan eğitim alabilen ve bu davranışları yaparken etik kurallarına uyan, hak ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetişiyor” diyerek robotik ve kodlama dersleri ile öğrencileri dijital becerilerle donatılarak yetiştirmeyi hedeflediklerini anlattı.

DERSE ÖZEL HAZIRLANMIŞ SINIFLAR

Doğa Koleji olarak Manisa’da 2011-2012 eğitim yılından beri hizmet verdiklerinin altını çizen Lüle, konuşmasını “Her yaş kademesinde kişiselleştirilmiş, özgün eğitim temelinde; öğrencilerine her türlü fiziksel altyapıyı ve teknolojiyi sunan, öğrencilerinin sosyal, sportif, kültürel ve psikolojik olarak doğru gelişimine katkı sağlayan Manisa kampüsü, doğa bayrağını Manisa’da dalgalandırıyor. Manisa kampüsü, 16.500 m² alanda; 2.300 m² alana kurulu olan okul binasına ve 6489 m² kapalı alana sahiptir. kampüs bahçesinde yarı olimpik bir yüzme havuzu ve yazlık kantin mevcut. Tam donanımlı fizik, kimya, biyoloji, fen bilgisi ve bilgisayar laboratuvarları, ilkokul, ortaokul ve lise sinevizyon salonları, İngilizce aktivite odası, tv-video salonları, resim atölyesi, müzik salonu, jimnastik salonu, satranç sınıfı, tarih, coğrafya, sosyal bilgiler derslikleri, spor tesisleri, (spor salonu, açık yüzme havuzu, 2 adet basketbol sahası, futbol / voleybol sahası) konferans salonu, hayvanat bahçesi ve sağlık odası yer almaktadır. 24 kişilik geniş ve modern sınıflarda eğitim gören Manisa Doğa Koleji öğrencileri, tarih, coğrafya ve sosyal bilgiler derslerini bu dersler için özel olarak hazırlanmış sınıflarda işliyorlar. görsel-işitsel destekli diğer laboratuvar, atölye ve salonlardan da devamlı yararlanılmaktadır” sözleriyle tamamladı.

110 KAMPÜS 82 BİN ÖĞRENCİ

2016 yılında eğitim sektörünün en büyük devralmasının yaşandığı kurum olan Doğa Koleji, 110 kampüsü, 82 bin öğrencisi, 8 bin öğretmeni ve 11 bin çalışanıyla Türkiye’nin en büyük okullar grubu arasında yer alıyor.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim