Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

‘Sahip çıkılmazsa herkesin canı yanacak’

‘Sahip çıkılmazsa herkesin canı yanacak’

Dolu ve kuvvetli rüzgardan zarar gören çiftçileri ziyaret eden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Çiftçiye bir kaynak aktarın ki, oda gitsin borcunu ödesin, herkes rahatlasın. Yoksa burada ki felaketin yakacağı canlar sadece bağcılarla, çiftçilerle sınırlı değil” dedi.

HABER MERKEZİ

Manisa’da etkili olan dolu ve kuvvetli rüzgardan dolayı zarar gören tarım arazilerinde inceleme yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, tarla, bağ ve bahçelerinde büyük oranda zarar yaşayan çiftçileri ziyaret etti. Çiftçilere yapılan ziyaretler sırasında CHP İlçe başkanı Erk Kayabaş, Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, Musalar Yeniköy muhtarı Yıldıray Aktaş ve ilçe yöneticilerinin eşlik ettiği Özel, çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik çalışmaların yapılmasını istedi.

“YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE HASAR VAR”

İlk olarak Sinirli Mahallesi’nde çiftçilik yapan vatandaşlarla görüşen Özel, Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol'dan bilgi alarak Turgutlu'da 3 bin dönüm ekili arazinin bulunduğunu ve bunun bin dönümünün zarar gördüğünü ifade etti. Özel konuyla ilgili “Bugün Turgutlu, Musalar Yeniköy’deyiz. Burada vatandaşlarımız gerçekten çok zor durumdalar. Dün akşam yağan dolu, hasadına tamda bir hafta kalmış olan, buranın neredeyse tek geçim kaynağı olan çekirdeksiz kuru üzüm bağlarını vurdu. Yüzde 50'nin üzerinde hasar var. Bu da çiftçinin gelirinin yarısını kaybetmesi demek. Aynı şey biber, karpuz ve kavunda da var. Öncelikle burada, devletin şefkatli kolunun buraya uzatılması lazım. Buradan tüm Manisa milletvekillerine, Tarım Bakanına, Tarım İl Müdürlüğü’ne ve Manisa Valiliği’ne çağrıda bulunuyoruz. Aldığımız bilgi 3 bin dönüm kadar ekili arazinin bin dönümünde hasar var. Bu 3'te 1 çok büyük oran. Bu hasar özellikle geldiği yerdeki çiftçiyi vuruyor. Bağcının eli tutulmaz ise domino etkisi ile onun borçlu olduğu herkes zarar görüyor ve dönüp hepimizi birden vuruyor. Çiftçiye verilen para tut diye, yut diye değil, git bunu dağıt diye verilir. Çiftçiye bir kaynak aktarınki, oda gitsin borcunu ödesin, herkes rahatlasın. Yoksa burada ki felaketin yakacağı canlar sadece bağcılarla, çiftçilerle sınırlı değil” İfadelerini kullandı.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim