Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Mecliste birbirlerinin üzerine yürüdüler

Mecliste birbirlerinin üzerine yürüdüler

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi yine gergin geçti. AK Parti grubuyla MHP grubu birbirlerinin üzerine yürüdü.

Buket Uşaklı

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında yapıldı. Kültür Merkezi Meclis Salonunda yapılan toplantı sakin geçerken bir anda sözlü tartışmaya dönüştü. AK Parti Grup Başkanı ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin büyükşehir olmadan önce 2013 yılına ait emlak vergileriyle ilgili tahakkuk oluşturduğu ve vatandaşların hesaplarına bloke koyduğuyla ilgili vatandaşlardan şikayetler geldiğini söyledi. Çerçi, böyle bir durumun olup olmadığıyla ilgili yetkililerden bilgi istedi. Çerçi, “Bana gelen şikayetler bunlar, vatandaş bana gelmiş ” dedi.

“HİÇBİR VERGİ ALINMADI”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Uluturhan, “Büyükşehir belediyemiz 30 Mart 2014 tarihinden itibaren hiçbir şekilde ne emlak vergisi ne de ilçe belediyelerin sorumluluk alanında yer alan hiçbir vergi almamıştır. Emlak vergilerinin 2014 yılının ilk taksitleri ve daha öncesinin Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne, daha sonrasında ise ilçe belediyelerine ödendi.  Biz bilgilendirme yazısı gönderdik. Fiziki arşivleri dijital ortamda ilçe belediyelerine gönderdik” dedi.

ORTALIK BİR ANDA KARIŞTI

Uluturhan’ın bu açıklamaları üzerine bir anda sinirlenen Başkan Çerçi tepki gösterdi. Uluturhan’a ‘Sen yalancısın. Yalan söylediğini ispat etmezsem beni bu meclisten kovun’ diye hitap eden Çerçi’ye, mecliste bulunan MHP Grubu tepki gösterdi.

ÇERÇİ: ADAM MI DÖVECEKSİNİZ

Bunun üzerine daha da hiddetlenen Çerçi, “Grubuna ayağa kalkın” talimatı verdi. MHP sıralarına da dönerek, “Ne olur ya, adam mı döveceksiniz?” dedi. MHP grubu da ayaklanınca Meclis’te tansiyon iyice arttı. Başkan Ergün’ün sakinleştirmesiyle iki taraf da yerlerine oturdu, meclis otumu da bitirildi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim