Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Sümerbank davasında infaz

Sümerbank davasında infaz

Sümerbank Davası’nda hapis ve para cezasına çarptırılan Ortak Girişim Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri için yakalama kararı çıkartıldı. Kararın ardından 5 kişi tutuklanırken 1 kişi firari durumda.

Tunay Aktaş

Devleti zararı uğratmak ve ihaleye fesat karıştırmaktan 4 yıl 2’şer ay ve 77’şer milyon lira para cezasına çarptırılan Manisa Ortak Girişim Grubu Üyeleri hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Manisa’nın ünlü iş adamları ve siyasetçileri için verilen infaz kararının Erdinç Yumrukaya, Hakkı Bayraktar, Bülent Kar, Cemal İzci ve Hüseyin Akdede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Firari durumda olan Arif Koşar ise her yerde aranıyor.

ÖZELLEŞTİRMEDE YOLSUZLUK

Kişilerin ceza almasına neden olan olayda; Özelleştirme İdaresi Başkanlığının 2005'te düzenlediği ihaleyle Manisa Ortak Girişim Grubu'na 2.5 milyon TL sosyal güvenlik prim borcu ve 3 milyon 571 bin dolar karşılığı satılan Manisa Pamuklu Mensucat AŞ'ye ait arazinin bir bölümü, imar değişikliği sonrası 25 milyon Euro bedelle Hollandalı bir firmaya satılmıştı. Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun konuyla ilgili raporu sonrası Özelleştirme Yüksek Kurulu ihaleyi iptal etmiş ve tapu iptal davası açmıştı. Manisa Ortak Girişimi'nin ihalenin iptaline yaptığı itiraz ise Danıştay 13. Dairesi'nce reddedilmiş, karar Dava Daireleri Kurulu'nca Mart 2013 yılında onanmıştı.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim