Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Bu oyuna gelme Manisa!

EKSİ 9 PUAN CEZASI İLE KARŞI KARŞIYA KALAN TARZAN’IN MADDİ DESTEK İÇİN GİTTİĞİ TÜM KAPILAR YÜZÜNE KAPANIYOR. YARIM ASIRLIK ÇINARI YALNIZLAŞTIRMA POLİTİKASINI İZLEYEN GÜÇ ODAKLARININ MASADAKİ PLANI ŞU; GAZİANTEP’TEKİ MODELİN AYNISINI UYGULATIP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR İLE MANİSASPOR’U SENEYE 2. LİG’DE OYNATMAK.

 

BU OYUNA GELME MANİSA!

MANİSASPOR YALNIZLAŞTIRILIYOR

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Türk futbolunda belediyelerin profesyonel futbolun içerisinde cirit atması, geçmişi asırlara dayanan kentin en büyük marka değerlerini yok etmeye itiyor. Gaziantep’te yaşanan Gaziantepspor ile Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasındaki savaşın örnekleri ortada. Büyükşehir’in desteğini alamayan Kırmızı-Siyahlılar, geçen sezon Süper Lig’den bağıra bağıra düşmüştü. Gaziantep Büyükşehir ise belediyenin büyük maddi desteğine rağmen şampiyon olamazken, son anda ligde tutunmuştu. 2017-2018 sezonunda Büyükşehir Gaziantepspor adını Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü yaparken, trilyonluk transferleriyle hedefini Süper Lig olarak belirlerken, yılların Gaziantepspor’u ise küme düşme tehlikesi ile karşı karşıya bırakıldı. Bugün, Antep’teki tablo, Manisa’da yaşanan olaylarla bire bir örtüşüyor.

AMAÇ MANİSASPOR’UN ÖNÜNE GEÇMEK

Çok büyük bütçelere sahip olan Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyespor’un bir an önce üst liglere çıkması için kulübe destekler bulurken, kentin en büyük marka değeri Manisaspor ise şehirde yalnız kalıyor. Makukula borcundan ötürü eksi 9 puan tehlikesi ile karşı karşıya kalan Manisaspor’un, maddi destek için çaldığı tüm kapılar yüzüne kapatılırken, Büyükşehir’e ise destek yağıyor. Hedef Büyükşehir’i 2. Lig’e taşımak. Benzer durum, Yunusemre Belediyesi için de geçerli. Manisaspor’un Makukula borcu için destek çağrılarına cevapsız kalan Yunusemre Belediyesi de Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Yunusemre Belediyespor’un başarısı için kaynaklar buluyor. Birçok firma yöneticisinin Manisaspor’un destek taleplerine şehirdeki bu savaş nedeniyle olumsuz yanıt verdiği öne sürülüyor. 1. Lig’de takımımız varken, 3. Lig ve BAL Ligi takımlarına destek yağıyor.

OSB’DEN MERSİNLİ’YE OLUMSUZ YANIT

Öte yandan bir süre önce Manisaspor’a destek verileceğinin açıklamasını yapan AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli de Manisaspor üzerinde oynanan ‘yalnızlaştırma oyunu’ nedeniyle adeta çaresiz kalıyor. Makukula’nın alınmasında büyük rolü bulunan Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sait Türek’ten çağrılara olumsuz yanıt geldiği kaydedildi. Türek’in Manisaspor için destek isteyen Mersinli’ye, “Makukula’yı kim aldıysa o ödesin” dediği iddia ediliyor.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim