Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Köylü kadınlar girişimci oluyor

Köylü kadınlar girişimci oluyor

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yaptığı proje ve programlarla kırsal bölgelerde yaşanan kadınları girişimciliğe teşvik ederek önemli işlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

TUNAY AKTAŞ

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü,  kırsalda kadın girişimciliğinin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi için Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı düzenledi. Girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda ekonomik gelişimin hızlanacağı ifade edilirken  ilk olarak 11 İlçeden katılım sağlayan 45 kadın çiftçiye, istihdama yönelik sertifikalı 32 saat süreli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verildi.

PROJELER ARD ARDA GELDİ

Eğitimlerin sonrasında sertifika almaya hak kazanan kadın çiftçiler projeleri vakit geçirmeksizin hazırladı. Proje pazarında jüri üyelerince yapılan değerlendirme sonucunda Melek Kızıltepe ‘İstiridye Mantarı Kompost Üretimi’ adlı projesiyle İl birincisi olurken, Özgül Işık ‘Büyükbaş Yemleme Sistemi ve Süt Soğutma Tankı’ projesi ile ikinci, Yasemin Kuşlar “Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği” projesi ile üçüncü oldu.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim