Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

İhale tartışması büyüyor

Genç, 2016 – 2017 döneminde yapılan tüm ihalelerin incelenmesini talep etti

İhale tartışması büyüyor

Büyükşehir Belediyesi ile iş adamı  Hüseyin Genç arasındaki tartışma büyüyor. Daha önce Büyükşehir’in ihalelerde işi belli firmalara peşkeş çektiği iddialarında bulunan Genç, 7 yılda kendi firmasının belediyeye 50 milyonluk iş yaptığı, Peker firmasının ise 3 yılda 550 milyonluk iş yaptığına dikkat çekti. Genç, Kamu İhale Kurumu ve Yargı tarafından iptal edilen ihalelerin incelenmesini talep etti.

BUKET UŞAKLI

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ihalelerle ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar Manisa’da gündem oluşturan Hüseyin Genç’in yeni açıklamaları  da çok konuşulacağa benziyor.

Genç, Manisa Belediyesi döneminde ihale ve hizmetler konusunda hiçbir pürüz yaşanmazken Büyükşehir unvanından sonra tutumun değiştiğini ve dikkat çekecek sayıda ve oldukça yüklü miktarlarda ihalelerin hep aynı firmaya verildiğini ileri sürdü.

Genç açıklamasında şu ifadelere yer verdi “ Bu konuda basın yoluyla Şehremini sıfatlı makam sahibini uyardığımızda, kendisi konuyu müfettişlere inceleteceği yerde usulsüz ihaleleri ve hiçbir konuda tek başına ihale alamayan, ancak yeterlik sahibi PİLOT ( yeterlik sahibi )firmalar ile iş alabilen PEKER firmasının savunuculuğunu yapınca konu tarafımızdan daha iyi anlaşılır hale gelmiştir. Bizi 20 yıldır ekmek yediğimiz Manisa’nın işlerini menfaatimiz için engellemekle itham eden sayın makam sahibi, sadece 2006-2013 yılları arasında 7 yıl iş yaptığımızı ve toplamın 51.727.170,- TL olduğunu, oysa himaye altındaki PEKER firmasının yalnızca 3 yıl gibi kısa sürede yaklaşık 550.000.000,-TL ihale aldığını öğrenmeye ihtiyacı vardır.  Üstelik bu firmanın bu işleri yapacak makine parkı ve yeterliliği de yoktur.”

‘HODRİ MEYDAN’

Büyükşehir Belediyesi’nin 2016-2017 döneminde yaptığı tüm ihalelerin incelenmesi önerisinde bulunan Genç,  “Hodri meydan diyorum. İhalelerin yaklaşık bedellerinde manipülasyonlar olduğunu iddia ediyorum. Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye açılan ve yapılan usulsüzlüklere sessiz kalamayanlarca yapılan itirazlar sonucu KİK (kamu ihale kurumu) ve yargı tarafından  iptal edilen ihaleleri tarafsız bir komisyon incelesin ve sonucu raporlasın.  Güvenilirliğinden ve tarafsızlığından kimsenin şüphe  duyamayacağı sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer  de -eğer kabul ederlerse- konusunda deneyimli teknik personeller tarafından oluşturulacak bu komisyonu  oluşturup yönetebilir.  Sayın makam sahibi eğer kentin başkanı olduğunu iddia ediyorsa bu yol en kısa sürede sonuca gitmemizi sağlayacak, böylece Manisalının öz malı olan kentin  güvende olup olmadığı sorusu cevap bulacak, eğer haksız bulunursam müfteri olarak anılacağım, eğer haklı isem Manisalının malını nasıl emanete almak gerekir? bunun yolu aranmalıdır. Bu önerimin kabul edileceğini tüm Manisalının mallarının emniyeti adına umuyorum. Önerim hayata geçirilemediği takdirde, yapılan yolsuzlukları apaçık ortaya koyacağımız detaylı bir dosya ile yetkilileri göreve davet edeceğimi buradan kamuoyuna duyuruyorum.”diye konuştu.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim