Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Yangın kontrol altına alınamıyor


Yangın kontrol altına alınamıyor

İzmir’in Bayındır ilçesinde 2 gün önce başlayan orman yangının Manisa'nın Turgutlu ilçesine sıçramasıyla birlikte tahliye edilen 2 mahallede endişeli bekleyiş devam ediyor. Bölgede etkili olan şiddetli rüzgar, yangının kontrol altına alınmasını engelliyor.
 

İHA- İzmir'in Bayındır ilçesine bağlı Lütuflar ve Kızılkeçili mahalleleri arasında 2 gün önce başlayan orman yangını rüzgarın da etkisiyle birlikte Manisa'nın Turgutlu ilçe sınırına kadar ilerledi. Havadan 8 uçak, 8 helikopter ve 15 dozer, 125 arazoz ile müdahalelerin devam edildiği yangının kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. 500 hektarlık alanda etkili olan yangının Manisa'nın Turgutlu ilçe sınırına dayanması nedeniyle dün akşam saatlerinde tahliye edilen Turgutlu'ya bağlı Kabaçınar ve Karaköy mahallelerinde vatandaşların endişeli bekleyişleri devam ediyor.

TÜM OLANAKLAR SEFERBER EDİLDİ
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin de bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Büyük bir üzüntüyle incelemelerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Şirin, "Ortaya çıkan tablo çok üzücü. Söylenecek söz bulamıyorum. Ciğerlerimiz yanıyor. Valilik, kaymakamlık, büyükşehir, belediye olarak topyekun sahadayız. Tüm olanaklarımızı seferber ettik. Köy halkı da devletle el ele çalışmalara katkı sağlıyor. Rüzgarın etkisiyle kontrol zorlaşıyor. Ancak herkes elinde geleni yapıyor. Gözlerimizin önünde ormanlarımızın yanıyor, vatandaşlarımız özellikle yaz aylarında bu bölgelerde daha duyarlı olmalı. Kolluk görevini yürüten arkadaşlarımız yangının çıkış nedeni için araştırma yapacaklardır. Ancak insanlarımız daha duyarlı olmalı ve orman gibi hassas bölgelerde daha kontrollü hareket etmeli. Bugün burada yüzlerce hektar alan küle döndü" dedi.
 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim