Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Memur Sen Toplu Sözleşme taleplerini açıkladı

Memur Sen Toplu Sözleşme taleplerini açıkladı

Memur Sen Manisa İl Temsilcisi Mustafa İrğat, Yaklaşık 1 milyon 700 bin kamu görevlisi ve memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme pazarlığı 1 Ağustos'ta başlayacağına işaret ederek sözleşme taleplerini açıkladı.

HABER MERKEZİ

Yaklaşık 1 milyon 700 bin kamu görevlisi ve memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme pazarlığı 1 Ağustos'ta başlayacak.

Memur-Sen, 2018'in ilk altı ayında yüzde 10, ikinci altı ayında yüzde 6; 2019'un ilk altı ayında yüzde 10, ikinci altı ayında yüzde 8 zammın da aralarında olduğu 3 alternatifli teklifini Devlet Personel Başkanlığı'na sundu.

TEMELİNDE ADALET VE HAKKANİYET VAR

Memur-Sen Manisa Temsilcisi Mustafa İrğat, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 1 Ağustos’taki ilk oturumda, Kamu İşvereninin de tekliflerini sunmasını bekleyeceklerini söyledi. “Biz artık Toplu sözleşmenin ana unsurunun "rakamlar değil kamu hizmeti sunan insanlar" olduğu yaklaşımının esas alınması gerektiğini ifade ediyoruz”diyen İrğat şöyle devam etti “ Bu yönüyle, toplu sözleşme masasına maliyet, külfet ya da bütçe yükü gibi kavramlar üzerinden anlam yüklenmesini reddettik. Toplu sözleşmeyi, hem süreç hem de sonuç noktasında adalet ve hakkaniyet kavramları üzerinden temellendirdik. Toplu sözleşme sürecinin adil bir düzenin inşa edilmesine vesile olmasını diliyor ve bu çerçevede, dört işleme ve hesap makinesine ayarlı değil adil işlere, izan ve insaf akidesine dayalı bir toplu sözleşme süreci hedefliyoruz. Kamu İşvereninin ve siyasi iradenin, bütçe disiplini, mali imkanlar, cimriliğe odaklı hesaplar üzerinden şekillenmiş bir stratejiyle masaya gelmesini doğru bulmayız.”

TABANDAN TAVANA

Çalışmaları, insan onuruna, insanca yaşamaya uygun mali ve sosyal hakları, imkânları kamu görevlilerinin kazanım hanesine eklemek amacında ve saygın iş anlayışına uygun çalışma şartlarını, özlük ve sosyal güvenlik haklarını kamu görevlilerine temin etmek gayretinde şekillendirdiklerini kaydeden İrgat “ Üyelerimiz başta olmak üzere kamu görevlilerinin beklentileri, önerileri, talepleri en önemli verimiz. İşyeri ve ilçe temsillerinden, şubelere, sendikalarımızın genel merkezlerine bütün birimlerimizin sahadan topladıkları, kamu görevlilerinden aldıkları görüşleri esas aldık. Genel Merkezin bakışını değil herkesin katkısını, katılımını esas alan, tabandan tavana yönelen bir perspektifle tekliflerimizi belirledik

Memur-Sen’in 4.Dönem Toplu Sözleşme tekliflerinin mali haklara ve sosyal yardımlara ilişkin tekliflerin herkesin kabul ettiği, Kamu İşvereni’nin de aksini iddia edemeyeceği hususlardır.”diye konuştu.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim