Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Çerçi: İşin içinde CHP’liler var

Çerçi: İşin içinde CHP’liler var

Akgedik Mahallesi'nde ağaç katliamı yapıldı tartışmasıyla ilgili basın açıklaması yapan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Bir tane ağaç kesmedik. Hepsi gördüğünüz gibi saksılarda, seramızda. Bu işin içinde CHP’liler var. Provokatif hareketlerle siyasi rant sağmala peşindeler.  Biz halkımız için çalışıyoruz” dedi.

TUNAY AKTAŞ

Yunusemre’nin Akgedik Mahallesi’nde 5 bin 500 konutluk Yunuskent Toplu Konut alanının kanalizasyon şebekesinin geçici paket arıtma tesisi için bölgede bulunan 25 adet çam ağacının belediye ekipleri tarafından sökülmesi, bölgede yaşayan köylülerin tepkisine neden olmuştu. Konuyla ilgili olarak Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Muradiye şantiye alanında basın toplantısı düzenledi. Başkan Çerçi, köylülerin belli kesimlerce dolduruluşa getirildiğini belirtere, sökülen hiçbir ağaca zarar verilmediğini, rehabilitasyonu tamamlandıktan sonra başka bir yere dikileceğini söyledi.

“YATIRIM YAPILMASI ZİHNİYETİNDE KİŞİLER”

Çerçi, "Planlamalar yapıldı, görüşler alındı, ÇED raporu alındı. O bölgede bir çalışma yapıyordu arkadaşlarım. Birileri bunu sabote etmeye kalktı. Çok açık söylüyorum. Bunun içerisinde maalesef Akgedik muhtarı da var. Muhtarın çevresindeki bir kısım zihniyetteki insanlar var. Maalesef CHP'nin il ve ilçe başkanı da var. Orada 'Ne oluyor' deyip hemen atlayıp giden insanları oraya toplayan burada 'Bu işler yapılmasın' zihniyetiyle davranan CHP'liler de maalesef bu işin içerisinde. Üzülerek söylüyorum Akgedik'te bir kısım vatandaşlarımız da birilerinin gazına gelerek, köylerine bölgelerine yapılacak bu kadar önemli bir yatırımın neredeyse 'Yapılmasın' aşamasına getirdiler. Bu kurallar, devletin kuralları kesin. Görüşler alındı. Köyle ilgisi yok. Köyün zaten dışında. Kaldı ki köyün tapusu da Yunusemre Belediyesine ait.”

“KÖYLÜLERİ HAK SAHİBİ YAPACAĞIZ”

Köylüleri TOKİ konutlarında hak sahibi yapacaklarını belirten Çerçi, “Biz köylülerimize buradan sesleniyoruz. Biraz sabırlı olun. Söz verdiğimiz gibi binalarınızın enkaz bedeli karşılığında size 2 daireye sahip olabileceğiniz arsaları vereceğiz. Ama şu anda tek bir tapu var. TOKİ tarafından yapılan 5 binlik ve binlik planlar daha yeni bitti. Bunun üzerine ufak tefek revizyonlar var. Arkasından imar uygulaması gelecek. Bunun neticesinde de buraya yeni tapular çıkacak. Yunusemre Belediyesine ait parsel tapular çıkacak. Parsel tapuları çıktıktan sonra oradaki köylülerimizle oturacağız. Hiç kimsenin yapmadığı, yapmayacağı, yapmaya cesaret edemeyeceği şeyleri biz yapacağız. O insanları orada hak sahibi yapacağız"dedi.

ÇERÇİ’DEN CHP’LİERE: SİZİN NEYİNİZE
Olay yerine giden CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul ve Yunusemre İlçe Başkanı Kubilay Koç'u da eleştiren Çerçi, "Bugün sabahtan itibaren CHP ilçe başkanı, ardından il başkanı gidiyorlar halkla beraber şöyledir, böyledir. Sizin neyinize, ne oluyor orada, gayrimeşru bir şey mi var, vatandaşın arazisi mi gasp edilmiş, vatandaşın köyüne müdahale mi edilmiş? Köyün dışında kamuya ait bir arazide izni alınmış, projesi, planı yapılmış ÇED'i alınmış belirli kısıtlı bir alanda geçici arıtma tesisi yapılıyor" dedi.

"BİR TANE AĞAÇ KESİLMEMİŞTİR"
Bölgede hiçbir şekilde ağaçların kesilmediğinin altını çizen Çerçi, "Bize diyorlar ki ‘ağaç katliamı yapıyorlar’ Arkadaşlar bulunduğumuz bölgede binlerce ağaç var. O bölgede bulunan 25 ağacı da buraya getirdik. Bir tane ağaç kesilmemiştir" diye konuştu.

“KULA’DA HATUNİYE’DE AĞAÇLARI KİM KESTİ?”
Çerçi, ağaçların kesilmediğini yerinden söküldüğünü anlatan fotoğrafları da basın mensuplarıyla paylaşarak, farklı bölgelerde diğer belediyeler tarafından kesilen ağaçları gösterdi. Başkan Çerçi, “Bu iftirayı atanlar kendilerini çok iyi biliyorlar. Ağaç kesme hastalığında olanlar var. Bu hastalık kime ait. Kula’daki asırlık çınar ağaçlarını ana yoldan kim kesti, Hatuniye Camisi’nin bulunduğu otopark alanındaki ağaçları kim kesti, Yalova’da ağaçları kim kesti?” dedi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim