Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Geleceğin MCBÜ’de seni bekliyor 

Rektör’den davet var

Geleceğin MCBÜ’de seni bekliyor 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, bugün son bulacak olan tercih işlemlerine işaret ederek, tercih yapacak olan öğrencileri “Geleceğin MCBÜ’de seni bekliyor’ mesajıyla üniversiteye davet etti.

BUKET UŞAKLI

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) 2017-2018 akademik yılında yeni öğrencilerini bekliyor. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, üniversitenin öne çıkan özelliklerine dikkat çekerek, tercih yapacak öğrencileri Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ne davet etti.

Bugün son bulacak üniversite tercihleri öncesi gazetemize açıklamada bulunarak MCBÜ’nün eğitimdeki farkını anlatan Rektör Çelebi, eğitimdeki kalitesiyle üniversitenin her geçen yıl başarı çıtasını yükselttiğini kaydetti.

RAHAT VE HUZURLU EĞİTİMİN ADRESİ MANİSA

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin ‘Bilim ve İnsan’ anlayışıyla hareket eden, eğitimde kaliteye önem veren, yeniliklere açık bir üniversite olduğunu ifade eden Rektör Çelebi, “Gelişerek değişme ve değişerek gelişmeyi ilke edinmiştir. Ulusal ve uluslararası düzeyde tercih edilme ve hayata değer katma gayesindedir. Kültür ve uygarlıklar beşiği, şehzadeler şehri, Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Manisa’nın, üniversite eğitimi için elverişli koşullara sahip olması, Manisa Celal Bayar Üniversitesi'ni binlerce genç insan için tercih edilir bir kurum haline getiriyor. Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Bilgiyle Tecrübenin Buluştuğu Üniversite.”dedi.

İNTÖRN (İŞ BAŞI) EĞİTİM İMKÂNI

Üniversitede 205 profesör, 141 doçent, 345 yardımcı doçent, 200 öğretim görevlisi, 574 araştırma görevlisi, 36 uzman ve 73 okutman olmak üzere, her biri alanında son derece yetkin bin 574 akademik personelin görev yaptığını belirten Rektör, üniversitenin en önemli özelliği hakkında şunları söyledi “En önemli özelliğimiz öğrencilerimize; iş başı eğitim modeli ile mesleki tecrübe kazandırmak; onları üretken, yenilikçi, girişimci ve alanında söz sahibi bireyler olarak yetiştirmek. Öğrencilerimiz, eğitim hayatların son dönemini üniversitemizin anlaşmalı olduğu firmalarda çalışarak tamamlıyor. İş Başı eğitim imkânı, bilgiyi tecrübe ile buluşturan bir model olarak öğrencilere sunuluyor.

YÜZDE 100 İNGİLİZCE EĞİTİM VEREN BÖLÜMLER

Biyomühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme Bölümlerinde yüzde 100 İngilizce eğitim verdiklerinin altını çizen Rektör Çelebi,  öğrencilere “Aradığın Meslek, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksekokullarında Seni Bekliyor”diyerek şöyle devam etti “Meslek Yüksekokullarımız ara eleman değil, aranan eleman ihtiyacını karşılıyor. Meslek Yüksekokullarımızda Geoteknik, Moda Tasarımı, Çocuk Gelişimi, Lojistik, İş Sağlığı ve Güvenliği, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri, İlk ve Acil Yardım gibi sayısız programda toplumun aranan eleman ihtiyacını karşılıyoruz.”

ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN DİPLOMA

Uluslararası Diploma Eki Etiketi’ne sahip diplomaların, mezunlara tüm dünyada iş bulabilme olanağı sağladığına vurgu yapan Çelebi “ Müdek akreditasyonuna sahip Mühendislik Fakültemiz, Uteak akreditasyonuna sahip Tıp Fakültemiz ve akreditasyon sürecini tamamlamak üzere olan diğer fakülte ve yüksekokullarımızda uluslararası düzeyde eğitim veriyoruz.

ULUSLARARASI ÜNİVERSİTE

20 Avrupa ülkesindeki 65 üniversite ile Erasmus Değişim Programı Anlaşması, 17 ülkedeki 32 üniversite ile Mevlana Değişim Programı Anlaşması, 27 üniversite ile yapılan uluslararası ikili iş birliği anlaşmaları sayesinde, öğrencilerimize yurt dışında eğitim imkânı sunuyoruz.

IŞIKLARI SÖNMEYEN ÜNİVERSİTE

Öğrencilerimiz, ‘bilgi güçtür’ ilkesini benimseyen Manisa Celal Bayar Üniversitesinde, kütüphanelerdeki kitap ve online kaynaklara zaman sınırlaması olmadan ulaşıyor. Bütün Etkinlikleri Desteklenen Öğrenci Toplulukları ve Öğrenci Kulüpleri 33 öğrenci kulübü ve 25 öğrenci topluluğu, kendilerine ait çalışma salonlarında bizden her türlü desteği alarak pek çok sosyal sorumluluk projesi ve etkinlik düzenliyor. Ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödülle dönüyor. Başarılı Öğrenciye Burs, Kısmi Zamanlı Çalışma ve Ücretsiz Yemek Olanağı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Yükseköğrenim Vakfı tarafından üniversitemizdeki başarılı öğrencilere burs veriliyor. Ayrıca üniversitemizin çeşitli birimlerinde kısmi zamanlı çalışma ve maddi durumu yeterli olmayan öğrencilerimize de ücretsiz yemek olanağı sunuyoruz.

24 SAAT YAŞAYAN KAMPÜSLER

Üniversitemizdeki pek çok kafeteryayı öğrencilerimizin zevkine göre yeniledik.                  Öğrencilerimiz kapalı alışveriş merkezi, restoranlar, açık ve kapalı olimpik yüzme havuzları,  fitness merkezleri, tenis kortları, basketbol, futbol ve voleybol sahaları ile 24 saat yaşayan kampüslerde öğrenim görme imkanı buluyor.

RENKLİ KÜLTÜREL VE SOSYAL HAYAT

Yıl boyunca bilim insanları, ünlü sanatçılar ve yazarların konuk olduğu pek çok kültürel ve sosyal etkinlik düzenliyoruz. Kültür merkezleri, sinema salonu ve sanat atölyesinde öğrencilerimizin yaşamına anlam katılıyor.”

BİLGİNİN TECRÜBE İLE BULUŞTUĞU ÜNİVERSİTE

Rektör Çelebi, bilginin tecrübe ile buluştuğu Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak; görev ve sorumlulukları, Türk milletinin hedefleri ve insanlık idealleri doğrultusunda yerine getirmeye devam edeceklerini belirterek, “Tüm tercih yapacak öğrencileri üniversitemizde öğrenim görmeye davet ediyorum.”dedi.

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim