Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

MOSB’da finansal işbirliği

MOSB’da finansal işbirliği

Manisa Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerinin Türk Eximbank hizmetlerinden kolay yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

HABER MERKEZİ

İhracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, ihraç mallarına yeni pazarlar kazandırılması, ihracatçıların uluslararası ticarette paylarının artırılması ve girişimlerinde gerekli  desteğin sağlanması, ihracatçılar ile yurt dışında faaliyet gösteren yatırımcılara uluslararası piyasalarda rekabet gücü ve güvence kazandırılması, yurt dışında yapılacak yatırımlar ile ihracat maksadına yönelik yatırım malları üretim ve satışının desteklenerek teşvik edilmesi temel amacı olan Türk Eximbank ile Manisa Organize Sanayi Bölgesi güçlerini birleştirdi. Bu amaçla MOSB sanayicilerinin Türk Eximbank hizmetlerinden kolay yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

“DÜNYAYA AÇILMADA YARDIMA İHTİYACIMIZ VAR”

MOSB bünyesinde bir irtibat bürosunun da hizmete gireceği protokol imza törenine Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, yönetim kurulu üyeleri, sanayiciler ve Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım katıldı. Törende konuşan MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Türk Eximbank’ın kuruluş amacının Türkiye’de ihracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi olduğunu anlattı. MOSB’un, Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinin başında yer aldığını dile getiren Türek, “Katılımcılarımız dünya pazarlarına açılma konusunda Türk Eximbank’ın yardımlarına ihtiyaç duyuyor. Bu, bir dizi işlemin yapılması anlamına geliyor. Türk Eximbank ile işbirliği yaparak katılımcılarımızın hizmetlerden daha etkin bir şekilde yararlanmalarını amaçladık. Kurulan irtibat bürosu da bankanın faaliyetleri hakkında düzenli olarak katılımcılarımızı bilgilendirecek” diye konuştu.

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ise imzalanacak protokol ile birlikte MOSB bünyesinde bir irtibat bürosu kurulduğunu, katılımcıların bankanın kredi, sigorta ve diğer hizmetleri hakkında bilgilendirilmesi ve bu hizmetlere erişiminin kolaylaştırılmasının sağlanacağını dile getirdi.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim