Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Bu bölümden mezun olan işsiz kalmıyor

Bu bölümden mezun olan işsiz kalmıyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Tapu ve Kadastro Programından mezun olan gençler, kamu kuruluşları ve özel sektörde tercih edilmelerinden dolayı işsiz kalmıyor.

HABER MERKEZİ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Tapu ve Kadastro Programı mezunları, kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarına başarıyla yerleşiyor ve işsiz kalma sorunu yaşamıyor.

Son olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün açmış olduğu 413 sözleşmeli personel pozisyonu için yapılan KPSS-2017/6 kapsamında Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Tapu ve Kadastro programı mezunu 85 öğrenci, yine aynı kurum tarafından açılan 25 kadrolu personel pozisyonuna ise 4 öğrenci yerleşti. Böylece MCBÜ Sarıgöl Meslek Yüksekokulu mezunlarının tamamına yakını kamu kurumlarına yerleşme başarısı gösterdi.

ÖĞRENCİLER İÇİN BÜYÜK FIRSAT

MCBÜ Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Köse, “Amacımız bilimde çağdaş, düşüncede özgür, mesleki ahlâka sahip, sosyal ilişkileri güçlü ve eğitim teknolojisi konusunda öncü ve lider öğrenciler yetiştirmektir. Tapu ve Kadastro Programı olarak yetiştirdiğimiz öğrenciler, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün ihtiyacı olan “Tapu Teknikeri” olarak atanmaktadır. Mezunlarımız sadece Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde değil, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile alanlarıyla ilgili özel sektör kuruluşlarında da istihdam imkânı bulabilmektedir. Özellikle günümüzdeki işsizlik oranları göz önünde bulundurulduğunda, bu durumun öğrencilerimiz için büyük bir fırsat olduğu görülmektedir. Yüksek işe yerleşme oranı yakaladığımız Tapu ve Kadastro Programında, yenilenen müfredatımız ve İntörn (İş Başı) Eğitim süreciyle birlikte, daha kaliteli bir eğitim ile geleceğin tapu memurlarını yetiştirmekteyiz. Tapu ve Kadastro Programımız, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren İntörn (İş Başı) eğitim sürecine geçmektedir. Öğrencilerimiz eğitim hayatlarının son döneminde Tapu Müdürlüklerinde çalışarak, mezun olmadan meslekleriyle ilgili gerekli donanıma sahip olmaktadır. YGS-6 puan türüyle 2016’da en düşük 289,761 ve en yüksek 302,785 puan aralığında öğrenci alan Sarıgöl Meslek Yüksekokulumuza bu alana ilgi duyan tüm öğrencilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim