Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Şehzadeler HEM 45 bin kişiye kurs verdi

Şehzadeler HEM 45 bin kişiye kurs verdi

 Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca, 2016-2017 yılı döneminde açılan 630 kursta 15 bin 750 kursiyerin eğitim gördüğünü belirterek,  sadece bu yıl 15 bin, toplamda ise 45 bin kişiye sertifika verdiklerine dikkat çekti.

BUKET UŞAKLI

Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında 2016-2017 eğitim öğretim yılında açılan kurslardan ve gelecek dönem yapılacak çalışmaları anlattı.

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cumhur Kapusuz ve Sebahattin Yurt’un da katıldığı toplantıda Kanca, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yer alan kursların Şehzadeler Kaymakamlığı, Şehzadeler Belediyesi ve Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle açıldığını belirtti.

45 BİN KİŞİYE SERTİFİKA VERİLDİ

2014 yılında kurulan Halk Eğitim Merkezi’nde her talebe yönelik kursun bulunduğunu belirten Kanca, 2016-2017 yılı döneminde açılan 630 kursta 15 bin 750 kursiyerin eğitim gördüğünü belirterek “Sadece bu yıl 15 bin, toplamda ise 45 bin kişiye sertifika verdik.” dedi.

Kanca konuşmasının devamında “El sanatları giyim, emlak danışmanlığı, bilişim teknolojileri, step, aerobik, halk oyunları kurslarımız bulunuyor.  Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Tarımsal Kırsal Kalkınma Kooperatifi, Türk Kadınlar Konseyi ve Milli Eğitim bünyesindeki tüm okullarla ilgili kurslarımız, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Manisa’daki tüm ceza infaz kurumlarındaki hükümlülere yönelik kurslarımız hayata geçirilmiştir. Kişinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda meslek edindirme ve genel kurslar açıyoruz. Selimşahlar Mahallesi’nde Roman vatandaşlarımıza yönelik SİROMA Projesi’ni gerçekleştirdik. İŞ-Kur destekli en çok kurs açan Halk Eğitim Merkeziyiz. Yabancılara yönelik A1 ve A2 ile okuma yazma bilmeyenlere yönelik kurslar açıyoruz. ” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK TALEP GÖREN KURSLAR

Kanca, en çok talep gören kurslarla ilgili “Manisa’da yeni hastaneler yapılıyor. Hasta kayıt kabul dediğimiz tıbbı sekreterlik kursu için yoğun bir talep var. Bunun yanında emlak danışmanlığı, İngilizce, bilgisayar ve yabancılara Türkçe eğitimi noktasında kurslarımız her zaman talep görüyor. Bilgisayar kursumuz, sabah, öğleden sonra ve akşam olarak sürekli aktif durumda. Yaz döneminde Arapça ve Kur’an-ı Kerim de çok talep görüyor. Denetimli serbestlikten yararlananlara okuma yazma kursu, ilk yardım kursu, hijyen kursu, Kur’an-ı Kerim kursları açıyoruz” şeklinde konuştu.

“BASININ GÖREVİ KUTSALDIR”

Toplantıya katılan Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş ise şunları söyledi “Sizlerin görevini kutsal buluyorum. Vatandaşa olaylarla ilgili iletişimi sağlıyorsunuz. Sizi bugün buraya çağırmamızın asıl nedeni size teşekkür etmek. Şehzadelerde özellikle halk eğitim müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar basında çok güzel yer aldı. Bunun yanında diğer çalışmalarımızı da basında gayet güzel belirttiniz. Bu anlamda hepinize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Davetimize icap ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim.”

Toplantının sonunda basın mensuplarına yıl boyunca Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün yürütmüş olduğu faaliyetlerin duyurulmasında geçen emekleri için teşekkür belgeleri dağıtıldı.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim