Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

‘Gulu gulu dansı yapıyorlar!’

AP Lideri 15 Temmuz darbe  girişiminden iktidar ve muhalefeti sorumlu tuttu

 ‘CHP’NİN DE AKP’NİN DE SUÇU VAR’

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz,  FETÖ’nün CHP ve AKP döneminde güçlendiğini ileri sürerek “Tayyip Bey bir şeyler söylüyor ama yarım yamalak biliyor. CHP zamanında ana rahmine çocuk düştü AKP döneminde doğum yaptı. Yani hem CHP’nin suçu var, hem AKP’nin suçu var” dedi.

BUKET UŞAKLI

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Uncubozköy’de bir kafede gerçekleştirdiği basın toplantısında Adalet Partisi’nin siyaset serüveninin anlattı. Açıklamasının başında yıldönümü olan Kıbrıs Çıkarmasının 15 Temmuz kadar önemli bir hadise olduğunu belirten Öz, “Gönül isterdi ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugünü törenlerle yad etsin. Nasıl 15 Temmuz’u 3-5 gün önceden anmaya başladıysak bugünü de 3-5 gün önceden anmaya başlamalıydık. Bu Türkiye’nin ayıbıdır.” dedi. Öz, siyasetin çok önemli bir hadise olduğunu ve siyasetin varlığının kıymetinin farkında olmayan bir yönetimin Türkiye’yi idare etmekte olduğunu savundu.

 KÖTÜLÜKLER İYİLİKLERİ GÖTÜRMEYE BAŞLADI

Yaptığı açıklamalarda AK Parti’ye yüklenen Öz, “Türkiye ciddi bir süreçten geçiyor. AKP’nin tabi ki de iyi yanı da vardır kötü yanı da vardır ama teraziye koyduğumuz zaman iyi tarafı havada kalırken kötü tarafı ağır basıyor. Gün geçtikçe de bu ağırlığı artıyor. Öteki kefede bir şey kalmamaya başladı. Yani yaptıkları kötülükler iyilikleri götürmeye başladı. Böyle bir sürece doğru geldik.” şeklinde konuştu.

“15 TEMMUZ HALA AYDINLATILAMADI”

15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle üzüntü içinde olduklarını ama konuyla ilgili üzüntülerinin olduğunu ifade eden Öz, “Hala içerisinde soru işaretleri barındıran darbe girişiminin aydınlatılmayışının üzüntüsünü yaşadığımız gibi bizler darbe mağduru olarak demokrat partililer, adalet partililer olarak 2 darbe 1 muhtıra görmüş kişiler olarak gerçek darbelerde yaşadık. Gerçek mağduriyet yaşamışken hiçbir zaman mağdur edebiyatı yapmadık. Hiçbir zaman darbe yapan askerin aleyhine konuşmadık çünkü askerimizin, polisimizin, jandarmamızın zarar görmesinden korktuk.” dedi.

“ASKER, DEVLET, PARLAMENTO HÜRMETTEN DÜŞTÜ”

15 Temmuz darbe girişimi sürecine ilişkin “Bu bir emperyalizm projesidir diye düşünüyorum. Çünkü 1980 askeri darbesinden sonra Türkiye parçalı siyasete geçti, kitle siyasetini bıraktı. Eskiden CHP ve AP vardı. İkisi de farklı amaçları savunsa da asla cumhuriyetten taviz vermezdi. Asker çok önemliydi, düğmesini koparan hapse atılırdı. Millet atardı.” diyen Öz, şöyle devam etti “Asker, devlet, parlamento hürmetten düştü. Milletin siyasete olan saygınlığı 0 noktasına indi. Bunu yapan dış güçlerdir. Bu darbe birbiriyle anlaşamayan Türkiye’yi batırmış 2 adamın kavgasıdır. Bu darbeyi millete değil, birbirlerine yaptılar. Erbakan’ın dediği gibi gulu gulu dansı yapıyorlar, milleti aldatıyorlar. Irkçı temele dayanan partiler kurarak ülkeyi böldüler.”

“CHP’NİN DE AKP’NİN DE SUÇU VAR’

Fethullah Gülen’in küçük yaşta emperyalist ülkeler tarafından keşfedildiğini ve belli bir amaç doğrultusunda yetiştirildiğini savunan Öz, konuyla ilgili “Tayyip Bey bir şeyler söylüyor ama yarım yamalak biliyor. CHP zamanında ana rahmine çocuk düştü AKP döneminde doğum yaptı. Yani hem CHP’nin suçu var, hem AKP’nin suçu var.” dedi. Öz, konuşmasının devamında 2002 senesinin başında Amerika’nın Tayyip’e verdiği talimatları sayarak, bu talimatların gerçekleştiğini savundu.

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim