Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Memur-Sen’den Adalet Nöbeti çağrısı

Memur-Sen’den Adalet Nöbeti çağrısı

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde üzerlerinde 250 şehidin fotoğrafı ve isimleri bulunan yeleklerle şehit ve gazileri  anan Manisa Memur-Sen üyeleri, “Asla meydanlardaki zaferi mahkeme salonlarında kaybetmeyeceğiz” diyerek halkı Adalet Nöbetleri tutmaya çağırdı.

BUKET UŞAKLI

15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü sebebiyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan Memur-Sen üyeleri üzerlerinde 250 şehidin fotoğrafı ve isimleri bulunan yeleklerle şehit ve gazileri andı. Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mustafa İrğat, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle açıklama yaptı.

İrğat, yaptığı açıklamada “Bundan bir yıl önce Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ), bu millete boyun eğdirmeye, yönetime el koymaya yeltendi. Bu girişimi bir darbenin yanında bir işgal girişimi olarak değerlendiriyoruz. Hain darbe ve işgal girişiminde 8 binden fazla askeri personel, 35 uçak, 37 helikopter, 74 tank, 246 zırhlı araç, 3 askeri gemi ve 4 bine yakın silah bu millete karşı kullanıldı. Darbe girişimi sonucu 250 kahraman kardeşimiz şehit, 2 bin 193 kardeşimiz de gazi oldu.” ifadelerine yer verdi.

 “O GECE ‘BİZ’ OLDUK”

Memur-Sen olarak 15 Temmuz gecesi 1 milyon üyesiyle sokağa ilk çıkanlardan olmanın onurunu yaşadıklarını dile getiren Mustafa İrğat, “O gün aramızdaki bütün farklılıkları bir kenara koydu; ‘sen’ veya ‘ben’ demedik ‘biz’ olduk. En önemlisi de budur.” şeklinde konuştu.

“FETÖ TETİKÇİLİĞİ YAPTI”

15 Temmuz darbe girişimini FETÖ’nün değil, ‘küresel Akıl’ın planladığını savunan İrğat, “Hepimiz biliyoruz ki darbeyi FETÖ değil küresel akıl planladı, FETÖ tetikçiliğini yaptı. Bu üst akıl 15 Temmuz öncesi DAİŞ’ten PKK’ya, FETÖ’den DHKPC’ye, TİKKO’dan gezicilere bütün kozlarını oynadı. Başaramayınca darbeye yeltendi. Bu ihaneti 27 Mayıs’tan, 12 Eylül’den 28 Şubat ihanetlerinden ayıramayız. Bu darbelerin her biri aynı odakların ayrı taşeronlara verdikleri ihalelerdir. FETÖ’cü darbecilere sahip çıkan, kucak açan ülkelere de buradan sesleniyoruz: bu milleti PKK ile DAİŞ ile yıkamadınız, FETÖ’yle de yıkamayacaksınız. Artık darbelerle millete baş eğdirme devri 15 Temmuz ile kapanmıştır.” ifadelerini kullandı.

“ADALET NÖBETLERİ TUTALIM”

İrğat, “Darbeciler şimdi mahkemelerde hesap veriyorlar. Asla meydanlardaki zaferi mahkeme salonlarında kaybetmeyeceğiz. O nedenle FETÖ davalarını takip edelim. Müdahil olalım. Mahkeme salonlarının önünde çadırlarımızı kuralım. Milli İrade Nöbetleri gibi şimdi de Adalet Nöbetleri tutalım. 250 şehidimizin hatıralarına ve ailelerine, 2 bin 193 gazimize, kazandığımız 15 Temmuz zaferine sahip çıkalım. FETÖ davaları, Türkiye’nin darbeler tarihinin kirli parantezini kapatan 15 Temmuz direnişinin son hamlesi olması nedeniyle stratejiktir.” diyerek vatandaşa çağrıda bulundu.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim