Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Darbeler masaya yatırıldı

Darbeler masaya yatırıldı

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açıldı. Sergi açılışının ardından Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) tarafından ‘Türkiye’de Darbeler ve 15 Temmuz Darbe Girişimi’ konulu panel düzenledi.

BUKET UŞAKLI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu Fuaye Alanı’nda 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açıldı. Açılışına Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşların katıldığı sergide Türk milletinin 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimine direnişinde Anadolu Ajansı (AA) ile İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından çekilen fotoğraflar sergilendi. Vali Güvençer ve protokol üyeleri, serginin açılışını yaptıktan sonra sergide yer alan fotoğrafları incelediler.

“15 Temmuz asla unutulmamalı”

Sergiyi gezdikten sonra açıklamada bulunan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 15 Temmuz'u asla unutmamak ve hatırlamak gerektiğini belirterek “Millet etkili sesini tam gerektiği zamanda, gerektiği yerde ve gerektiği ölçüde 15 Temmuz gecesi ve devam eden günlerde en etkili şekilde Türk tarihine damgasını vuracak ve dünya insanına örnek olacak şekilde sundu. Allah’a çok şükür ki bu çetin sınavdan bütün millet olarak yüzümüzün akıyla çıktık.” dedi. Güvençer, 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi’nin Cumhuriyet Meydanı’nın girişinde yer alan Büyükşehir Belediyesi’ne ait sergi salonunda daha genişletilmiş formuyla tekrar sergileneceğini söyledi.

“FOTOĞRAFLARI GÖRÜNCE O GECEYE GERİ GİTTİK”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Bugün darbenin birinci yıldönümünü anıyoruz. Millet olarak ne çektiysek bu darbelerden çektik. Bu tür kötü hadiselerin ülkemizde bir daha yaşanmaması her türlü tedbiri almalıyız" derken AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, "Türkiye Cumhuriyeti devletinin işgal edilmek üzere hazırlanmış bir proje millet tarafından bertaraf edildi. Bu sergide o fotoğrafları görünce o geceye tekrar geri gittik. hepimizi üzülüyoruz, şehitlerimize üzülüyoruz.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız" dedi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise, Türk milletinin vatanı için canını vermeye hazır olduğunu söyledi.

‘BU DARBE SIRADAN DEĞİL’

15 Temmuz Fotoğraf Sergisi’nin açılışından sonra Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ), Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda ‘Türkiye’de Darbeler ve 15 Temmuz Darbe Girişimi’ konulu panel düzenledi. Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlatılan 15 Temmuz konulu belgeselin gösteriminin ardından başlayan panelin açılış konuşmasını MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi yaptı. Konuşmasında 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminin sıradan bir darbe girişimi olmadığını söyleyen Rektör Çelebi, “15 Temmuz, bir algı, bir işgal girişimi ve hatta bunun ötesinde Türk devletini, milletini, onun değerlerini, onun maneviyatını yok etme girişimidir. Sıradan bir girişim değildir. 15 Temmuz sonrası topyekûn mücadele başladı. Kamu kurumlarında, hayatın her alanında büyüyen bu hücreyi söküp atmak için ciddi bir mücadele verdik, veriyoruz, vereceğiz.” dedi.

Moderatörlüğünü MCBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya’nın yaptığı panelde “Dakika Dakika 15 Temmuz Darbe Günlüğü” konuşmasıyla Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Selvi, “Darbeler Ve Din” konuşmasıyla Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan ve “15 Temmuz Darbe Girişimde Manisa’da Yaşananlar” konuşmasıyla MCBÜ Fen-Edebiyat Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zafer Atar yer aldı.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 1.Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşların katıldığı ‘Türkiye’de Darbeler ve 15 Temmuz Darbe Girişimi’ konulu panelin ardından konuşmacılara teşekkür belgeleri dağıtılarak konuşmacılar ve protokol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim