Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Manisalı sanayici alnının akıyla çıktı

Manisalı sanayici alnının akıyla çıktı

15 Temmuz ve sonrasında yaşanan zorlu döneme değinen Manisa OSB Başkanı Sait Türek; “Kaos ve kriz dönemini başarıyla atlattık. Kapanan tek bir firmamız bile olmadı. Kent sanayicileri önemli bir sorumluluğu başarıyla ifa etti” dedi.

HABER MERKEZİ

15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümü ile ilgili açıklamada bulunan Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, yaşanan kaos ve kriz dönemini sanayicinin başarıyla atlattığını ifade etti.

SANAYİCİ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR

Türek, sanayicilerin de hain girişimin ardından üzerine düşen görevi yaptığına vurgu yaparak şöyle devam etti “Sanayicinin görevi belli; Sanayinin planlı bir şekilde büyümesi, üretimin artması, istihdamın çoğalması. Biz üzerimize düşenleri yapıyoruz.15 Temmuz Hain kalkışmasının hemen arkasından Sanayicilerimiz yatırımlarını ve üretimlerini aksatmadan hatta arttırarak bu hassas süreçte üzerlerine düşen görevleri yerine getiriyor. O meşum gecede, Kanlı Terör örgütü FETÖ’nün darbeci hainlerinin ele geçirdikleri milletimizin öz malı Uçak, Helikopter, tank, top ve silahlar ile kalkıştıkları  darbe girişiminin Başarısız olmasında çok büyük pay sahibi olan  aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize minnet , Şehitlerimizin kederli ailelerine sabır ve başsağlığı dilerim. Allah, güzel vatanımızı ve  yüce milletimizi böylesine hain saldırılardan korusun“ dedi

 İHANETLER SANAYİCİLERİ YILDIRAMADI

2016’nın Türkiye açısından zorlu bir yıl olduğunu belirten Türek, özellikle 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden bu yana milletçe huzurun ve refahın yeniden tesis edilmesi için büyük çaba gösterildiğini ifade etti. Türk ekonomisinin uluslararası arenada rekabet gücüne kavuşması ve ülkenin yeniden hızlı kalkınma sürecine geçebilmesinin ancak üretim, istihdam ve ihracatın artmasına bağlı olduğunu belirten Türek; “İşte burada en önemli rol biz sanayicilere düştü. Bölgemiz ve sanayicilerimiz durmaksızın çalışmaya devam etti. İhanetler, biz Sanayicileri yıldırmadı ve yolumuzdan çevirmedi. Sanayimiz yurt genelinde toparlanma sürecini hızla hayata geçirdi. Adı konulmamış bir kriz dönemi olmasına karşın bu dönemde kapanan tek bir firmamız olmadı” dedi.

BÜTÇESİ 60 MİLYON

Manisa Organize Sanayi Bölgesinin, Ege’nin ve ülkenin en köklü yapı taşlarından biri olarak 50 yıldır faaliyetini sürdürdüklerini belirten Türek; “Sanayicilerimize uygun yatırım ve üretim ortamı sunmaya her daim devam ediyoruz. 2016 yılında 50 milyon TL tutarında yatırım gerçekleştirdik. 2017 yılında gerçekleşmesini beklediğimiz yatırım bütçesi ise 60 milyon civarında” diye konuştu. Yatırımcının çözüm ortağı olduklarını dile getirdi.

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim