Misafir
4,1493
3,5333
107.206
143,4575
ÜYE GİRİŞİ

 

‘Büyükşehir gaflet ve telaş içinde’

Genç, Büyükşehir’in ihalelerle ilgili yalanlamalarına cevap verdi

‘Büyükşehir gaflet ve telaş içinde’

Genç İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Şti’nin sahibi Hüseyin Genç, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ihalelerle ilgili yaptığı açıklamasını yalanlamasına verdiği cevapta “Büyükşehir gaflet ve telaş içinde”dedi.

HÜLYA KILINÇ

Manisa’nın tanınmış iş adamlarından Genç İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Şti’nin sahibi Hüseyin Genç, geçtiğimiz günlerde gazetemize yaptığı açıklamada, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ihalelerde işleri bazı firmalara peşkeş çektiği ve devleti zarara uğrattığı açıklamasında bulunmuştu. Büyükşehir Belediyesi ise yaptığı yazılı açıklama ile haberi yalanlamış, gazetemiz ve açıklamayı yapan Genç hakkında yasal yollara gideceğini duyurmuştu.

‘YARGIYA GİTMELERİNDEN MEMNUN OLURUZ’

Büyükşehir’in açıklamalarındaki iddialara verdiği cevapları değerlendiren Hüseyin Genç, açıklamanın boş ve yanıltıcı olduğunu savundu. Büyükşehir’in açıklamalarını esefle okuduklarını kaydeden Genç, “Açıklamada şeffaf ve açık ihalelerden söz ediliyor. Oysaki size göre şeffaf, anlayana göre asla değildir. Büyükşehir duyurusu gaflet ve telaş  duygularıyla yazılmış olup, Bizim gazetedeki iddialarımızın, hiç birisini teğet dahi geçmeden, yalan ve iftira ile geçiştirerek, kamuoyuna her zaman olduğu gibi yanlış eylem ve söylemlerle yanıltmaya çalışmaktan öteye, içi boş bir duyuru olmuştur. Duyurudaki ifade ettikleri konulardan birincisi, şirketimiz ve şahsım hakkında yasal yollara gidileceği  beyan edilmiştir. Gerek Cengiz Ergün ve gerekse Yılmaz Gençoğlu’nun yasal yollara başvurmalarını memnuniyetle karşılayacağımı öncelikle belirtmek isterim. Çünkü Yargı, ihalelerle ilgili her türlü işlemi, hakkaniyet ölçeğinde yerine getirecek olması beni ve şirketimi çok mutlu edecektir. Ayrıca tarafımızca yeri ve zamanı geldiğinde, gerekli mercilere müracaat edilecektir. Yargıya gitmenizde de  bir beis görmüyoruz. Bilakis memnun oluruz.”

‘3 YIL ÜST ÜSTE AYNI FİRMA ALIYOR’

İşlerin ısrarla Peker firmasına verilmek istendiğini iddia eden  Genç,  Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Çevre Düzenlemesi yapım işinin, üç yıl üst üste aynı firmanın almasına, duyuruda yer verilmediğine dikkat çekti. 

Manisa Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Genç “Çağırırlar ise elimdeki bilgi ve belgeleri savcılıkla paylaşıp, yurttaşlık görevi ile ifa etmeye hazırım.”dedi.

 

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  33°
  Yarın:33°
  Sağanak yağış veya şiddetli gök gürültülü sağanak yağış
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim