Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

FETÖ davaları adli tatilden sonra başlayacak

Örgütün mali yapılanmasıyla ilgili 600 şüpheli yargılanacak

FETÖ davaları adli tatilden sonra başlayacak

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin şimşek, FETÖ’nün çatı iddianamesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, örgütün mali yapılanmasıyla ilgili 600 şüphelinin cezaevinde olduğunu ve ilk davaların adli tatil sonrası başlamasını beklediklerini söyledi.

BUKET UŞAKLI

Manisa’daki FETÖ İddianameleriyle ilgili son durum hakkında bilgi veren   Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, FETÖ’nün çatı iddianamesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade etti. FETÖ’nün Manisa’daki mali yapılanmasıyla ilgili olarak hazırlanan iddianeme Adli tatil öncesi mahkemeye teslim edileceğini belirten Şimşek, “Adli tatil öncesi örgütün idari ve mali yapılanmanın çekirdek mütevelli heyeti ile ilgili iddianame 20 Temmuz tarihine kadar hazır hale geliyor. Askerler ve polislerle ilgili olan iddianamelerimiz Temmuz ayının sonuna kadar gelecek. Onun dışında ilçelerden zaten hazırlanan 15 Temmuz sonrası örgüt üyeliği, ya da bu yapının içinde olan mütevelli heyetleriyle ilgilide fezleke ile dosyalar gelmeye başladı. Gelen dosyaların davaları da tek tek açılmaya başladı”dedi.

MALİ YAPILANMADA 600 ŞÜPHELİ

“Örgütün mali yapılanmasıyla ilgili dosyada 600 şüphelinin bulunduğunu, ancak 600 kişinin aynı anda yargılanmasının fiilen ve hukuken mümkün olmaması nedeniyle ana dosya olan mali yapılanmayı 4 ve 5 dosyanın ayrıldığını belirten Şimşek “Bu 4-5 dosyada en büyük önem arz eden ilk gurupla ilgili iddianamemiz 20 Temmuz tarihine kadar mahkemeye sunulacak. Avukat yapılanmasıyla ilgili olanda 20 Temmuz tarihine kadar ilgili mahkemesine sunulacak. İddianameleri mahkemeye verdikten sonra, mahkeme heyeti inceleme yapacak. İncelemenin ardından eğer eksiklik varsa dosyaları geri iade edecek. Ancak bu eksikliklerin giderilmesi çok zaman alacak bir şey değil. Sanırım Adli tatilden sonra ilk davalar başlayacak’’ şeklinde konuşarak örgütün mali yapılanmasıyla ilgili 600 şüphelinin cezaevinde olduğunu vurguladı.

“ASKERLER MANİSA’DA YARGILANACAK”

FETÖ davalarının görülmesi konusunda Manisa Adliyesi’nde hazırlanan duruşma salonundan hariç  E Tipi Acık ve Kapalı Cezaevi’nin bünyesinde de 500 kişilik duruşma salonu hazırlıklarının başladığını ve yaklaşık 1 milyon 800 bin TL’ye mal olacak duruşma salonunun Ağustos ayı sonuyla bitirileceğini söyleyen Şimşek, askerlerle ilgili dosyanın da hazırlandığını ve askerlerin Manisa’da yargılanacağını açıkladı.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim