Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Vali Güvençer’den 15 Temmuz’a davet

Vali Güvençer’den 15 Temmuz’a davet

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türk halkının gösterdiği kahramanlıkla dünya tarihine adını yazdırdığı 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine bütün Manisalıları davet etti.

HABER MERKEZİ

Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen ve gazi olan vatandaşlarımız, Manisa'da da anılacak. 5 gün sürecek “15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerine Manisalıları davet eden Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türk Halkının 15 Temmuz gecesi milli iradeye sahip çıktığını ifade ederek, Türkiye'nin bu kahramanları unutmayacağını söyledi. Vali Güvençer, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "Geçtiğimiz yıl hainlerin girişimleriyle yapılmak istenen darbe, milletimizin iradesine sahip çıkmasıyla geri püskürtülmüştür. Türk Milleti 15 Temmuz gecesi destan yazmış, kahramanlığını dosta düşmana bir kez daha göstermiştir. Bu kara gecede 250 asker, polis ve sivil vatandaşımız şehit düşerken 2 bin 193'ü de gazi olmuştur. Tarih yazan kahramanlarımızı 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde bir kez daha saygıyla anacağız. Ayrıca 11 Temmuz tarihinden itibaren şehitlik ziyaretleri, sergiler, mevlitler, panel ve ağaç dikim törenleri düzenleyeceğiz. 15 Temmuz'un ruhuna uygun programlar hazırladık. Belediyelerimizin, üniversitemizin ve diğer kurumlarımızın destekleriyle gerçekleştireceğimiz bu etkinliklerimize tüm halkımızı davet ediyorum" diye konuştu.

15 TEMMUZ PROGRAMI ŞÖYLE

11 Temmuz Salı  saat 11.00 Manisa Şehitliği ziyareti. Öğle namazına müteakip şehitlerimiz için Hatuniye Camii'nde Mevlid Programı. 12 Temmuz Çarşamba saat 17.00  15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı açılışı / Yer: Kuva-yı Milliye Anıtı yanı. 13 Temmuz Perşembe / Saat 14.00 / 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Açılışı / Yer: Kültür Merkezi Lale Salonu Fuayesi.  Saat 14.30 “Türkiye'de Darbeler ve 15 Temmuz Darbe Girişimi” Paneli / Yer: Kültür Merkezi Lale Salonu. 14 Temmuz Cuma Cuma Namazına müteakip  Şehitlerimiz adına okunan Hatm-i Şeriflerin duasının yapılması. 15 Temmuz Cumartesi / Saat 21.00 / 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda toplanma. Saat: 21.30 / Milli Birlik Yürüyüşü. Saat: 22.00 / 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri / Yer: Cumhuriyet Meydanı. Bunun yanı sıra hafta boyunca Şehit ve Gazilerimizin aileleri İl Protokolü tarafından ziyaret edilecek.  Hafta boyunca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çeşitli dallarda sportif faaliyetler düzenlenecek. 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi 14-15 Temmuz tarihlerinde  Büyükşehir Belediyesi Fatih Sergi Salonu’nda açık olacak.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim