Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Bakan Akdağ: ruh sağlığındaki modeli çağdışı buluyoruz

Bakan Akdağ: ruh sağlığındaki modeli çağdışı buluyoruz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ: "Ruh sağlığı açısından vatandaşlarımızın Bakırköy'de, Manisa'da, Elazığ'da depo hastanelerde aylarca yattığı bir modeli çağ dışı buluyoruz"dedi.

İHA- Sağlık Bakanı Recep  Akdağ, bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği  Eskişehir'de İl Değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantı sonrası basın mensuplarının soruların yanıtlayan Bakan  Akdağ, sağlık alanında yapılacak olan yeniliklerden bahsetti.  Bakırköy'de,  Manisa'da,  Elazığ'da depo hastanelerde hastaların aylarca yattığı bir modeli çağ dışı bulduklarını söyleyen Bakan  Akdağ, "Eskişehir'de önümüzdeki 2,5 yıl içerisinde yani 2019 yılı da dahil olmak üzere toplamda 5 ila 8 adet bunları çalışmalarla ortaya koyacağız, Sağlıklı Hayat Merkezi yapacağız. Bunlar aile sağlığı merkezlerine destek veren yeni kavramlar. Başta da söylediğim gibi buralarda hayat biçimlerimizi sağlıklı hale getirmek için, sağlık çalışanları bize destek olacak. Bütün  Türkiye'de bu şekilde binin üzerinde Sağlıklı Hayat Merkezi planlamış durumdayız.  Eskişehir'de de söylediğim gibi 5 ila 8 adet arasında yapacağız. 3 adet de Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz olacak  Eskişehir'de. Biz artık ruh sağlığı açısından vatandaşlarımızın böyle geçmişte olduğu gibi  Bakırköy'de,  Manisa'da,  Elazığ'da depo hastanelerde aylarca yattığı bir modeli çağ dışı buluyoruz. Dolayısıyla toplum ruh sağlığı merkezlerini geliştirerek, olabildiğince ayaktan meşguliyet tedavisini içeren bir tedavi şekline inşallah dönmüş olacağız" açıklamalarında bulundu.

AYAKTA  TEDAVİ ARTACAK

Bağımlılık konusunda mevcut AMATEM'lere ve ÇEMATEM'lere ilave olarak ayaktan tedavi imkanlarının artırılacağını ve aşağı yukarı bir seneye yakın bir süreyle bağımlılığı olan çocukları rehabilite edecek sistemleri geliştireceklerini dile getirdi. Akdağ şöyle devam etti “Burada mesele,  Sağlık Bakanlığı'nın meselesi olmaktan ziyade öncelikle bu maddelerin  Türkiye'ye yurt dışından sokulması ya da imalatının önlenmesi ile ilgili bir meseledir. Ayrıca ailelerin üzerine düşen vazifelerde var. Tabi ki biz  Sağlık Bakanlığı olarak üstümüze düşenleri yapacağız" dedi.  

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim