Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Atamayla gelen Öztürk bu kez seçilerek geldi

Atamayla gelen Öztürk bu kez seçilerek geldi

MHP Manisa teşkilatında 12 ay önce Tamer Balatlı’dan boşalan il başkanlığı görevine atamayla getirilen Erkan Öztürk, tek liste girdiği seçimde delegelerin oylarıyla güven tazeledi.

BUKET UŞAKLI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP),  Manisa 12’inci Olağan İl Kongresini Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonunda  gerçekleştirdi. Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP MYK Üyesi Hüseyin Akgül, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ziya Elmalı, Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanı Mehmet Balaban ve partililer katıldı.  MHP’li belediyelerden sadece Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda katılırken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz, Turgutlu, Kula, Sarıgöl, Selendi, Alaşehir belediye başkanlarının katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Tek listeyle yapılan seçimde 8 Ağustos 2016’da MHP Genel Merkezi tarafından il başkanlığına atanan Erkan Öztürk, delegelerin oylarıyla seçilmiş oldu.

AKP’Lİ ÖZDAĞ MHP’LİLERİ ŞAŞIRTTI

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından divanın oluşturulmasına geçildi. Divanın oluşturulması sırasında salona AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ve ekibi ile AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök giriş yaptı. Salonda bulunan üyeler kısa süreli bir şaşkınlık yaşarken, şoku atlattıktan sonra misafirleri alkışla karşıladı. Divanın oluşturulması ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, kongreye katılan Selçuk Özdağ’a kürsüden selam verdi.

Kongre salonuna asılan “Farkederse Kahrolayım” yazılı pankartı Divan Başkanın tepkisine neden oldu.  Tanrıkulu, “Bu pankart ne için asıldı? Bizim için mi fark ederse kahrolayım yazısı asıldı? Biz mi kahroluyoruz, onlar mı kahroluyor bilmiyorum” diyerek tepki gösterdi. Ardından pankart partililer tarafından kaldırıldı.

‘GERÇEKLER KIRKAĞAÇ KAVUNU GİBİ…’

CHP, HDP ve parti içindeki ayrılıkçıların işbirliği içinde olduğunu ifade eden Tanrıkulu şöyle devam etti “Kişisel çıkar peşinde koşan bir takım ikbal avcılarının da geçmiş söylemleriyle şimdiki tutumlarına baktığımızda onların yatacak yerlerini de gözler önüne sermektedir. Batman’da şehit edilen müzik öğretmeni rahmetli Aybüke kızımızın acısını bir kez bile olsun paylaşmayan, terörü lanetlemeyen HDP ile kol kola yürüyen CHP’nin bu tavrını, partimizde nifak çıkarmak isteyenlerin de desteklemesi de ne ilginçtir. Şimdi gerçekler Kırkağaç Kavunu gibi ortaya çıkmış ve saflar daha da netleşmeye başlamıştır. Bir yanda vatanını, toprak bütünlüğünü, al bayrağını ve milletini önceleyen milliyetçi, ülkücü hareket yani bizler, öte yanda adalet, adalet kisvesi adı altında dış mihrakların taleplerini yerine getiren zavallı bir güruh. Karşımızda bir adalet arayışı değil, bir kargaşa, bir karışıklık, bir nifak amacı vardır ama milletimiz bunu yutmaz. Türk milliyetçileri ise bunu asla ve asla yemez. Milliyetçi Hareket Partisi ve liderinin temsil ettiği siyasi çizgi ve misyon, cumhuriyetin kuruluş felsefesinin sürdürülmesini esas almaktadır. Bu yüzden Milliyetçi Hareket Partisi milli bir perspektiften politikalar üreterek Türk milletine hizmet etmek, güçlü devlet ve mutlu millet hedefine ulaşmak amacında vardır ve varlığını da bu noktada sürdürmektedir.”

Tanrıkulu ayrıca MHP olduğu müddetçe ne yeni çözüm sürecinin ne de yeni bir partinin olamayacağını dile getirdi. Tanrıkulu’nun konuşması ardından MHP Manisa İl Başkanlığı’nın faaliyet raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Faaliyet raporunun kabulü sonrası MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk’ün listesi açıklandı. Liste oy birliğiyle kabul edildi.

‘MHP BİR RÜZGARLA ÇÖKMEZ’

İl Başkanı Erkan Öztürk yaptığı konuşmada, ‘MHP Manisa İl MHP dağılıyor’ diye fitne yapanlara karşı 41 ilde eş zamanlı kongrelerle partinin dinamikliğinden hiçbir şey kaybedilmediğinin gösterildiğini kaydetti.

MHP gibi bir partinin bir rüzgarla çökmeyeceğini ifade eden Öztürk “Sadece kökü sağlam olmayanlar bir rüzgarla çökerler. Biz 11 ayda bine yakın program yaptık. Nasıl daha çok insanımızla yan yana geliriz, bunun hesabını yaptık. Şahsıma yönelik kurulan kumpaslara karşı gelerek, bir an bile geri adım atmadık”dedi.

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay ise  konuşmasında TBMM’nin disiplin anlayışından bahsederek, milletvekili yeminlerine ilişkin üyelere bilgiler verdi. Disiplin hükümlerinin ardından milletvekillerinin kendilerine çeki düzen vermesi gerektiğini anlatan Akçay, “Bu saatten sonra yok bilmemistan, yok birilerine selam yollamak, bunların hepsi rafa kalkıyor” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından yapılan oylamada MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk yeniden başkanlığa seçildi.

YENİ YÖNETİM

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk’ün yönetiminde Mustafa Karakaş, Engin Özgürengin, Kurban Yavuz, Erdal Tengiz, Kemal Yeğen, Özkan Özen, Serkan Özşen, Kurtuluş Gediz, Ali Tetik, Gülcan Emekliler, Cüneyt Tosuner, Mustafa Ensoy, Hakan Topuz, Gökhan Ünsal, Orçun Demirtaş, Eray Tavlı, Hüseyin Tekbaş, Mustafa Kemal Kerpel, Recep Özkan, İsmail Vardaroğlu, Murat Malkaya, Hüseyin Şentürk ve Melih Emre Doğru yer aldı. Disiplin kurulunda: Ahmet Aydoğar, Ahmet Namal, Osman Cidane, Ahmet Tuiran, Erhan Kaya, Erkan Emekliler ve Şevket Arık’tan oluştu. MHP Üst Kurul delegeliğine ise Abdürrezzak Yonat, Ahmet Buldanlı, Baki Ulu, Buğra Çelikkanat, Engin Özgürengin, Erkan Öztürk, Ertuğrul Emre Akgül, Ethem Karasoy, Gürhan Bostan, Halil Öksüz, Halil Boğaz, Halis Yörür, Himmet Kurukoç, İbrahim Uğurlu, Kurban Yavuz, Mehmet Akın, Mehmet Balaban, Mustafa Man, Mustafa Karakaş, Nazım Baytok, Necdet Koldancı, Okan Erdem, Orhan Sayar, seçkin Sipahi, Şakir Can, Şener Özten, Şükrü Öztürk, Tahsin Can, Yılmaz Ayhan ve Zekeriya Uysal yer aldı.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim