Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Uzak Doğu’ya açılan kapı

Uzak Doğu’ya açılan kapı

Sinerji Fitness ve SPA işletmeni Sabiha Selçuk, masaj ve dinlenme üzerine oluşturulan merkezin Manisa’nın Uzak Doğu’ya açılan kapısı olduğunu söyledi.

TUNAY AKTAŞ

Modern çağ insanının en büyük sorunlarından stresten kurtulmak ve enerji toplamak için Manisa’nın Uzak Doğu’ya açılan kapısı olan Sinerji Fitness ve SPA işletmeni Sabiha Selçuk, masajın neden hayatımızda olması gerektiğini anlattı. Masajın insanların yaşam kalitesini yükselttiğini belirten Selçuk, “Manisa’da SPA, sauna, hamam, masaj ve cardio hizmeti veriyoruz. Yıllardır bu sektörün içindeyiz ve Manisa’da bu sektörü geliştirmek için yola koyulduk. 6 senedir Manisa’dayız. Onun öncesinde ise Bodrum’da uzun yıllar bu alanda hizmet verdik. Masaj artık günümüz insanını için bir ihtiyaç durumunda. Aslında belli periyodik dönemlerde uygulanması gerekiyor. Masaj insanların yaşam kalitesini yükseltiyor, daha dinç olarak hayata başlıyorlar. Kan dolaşımı hızlanıyor ve bu sayede daha enerjik olmanız sağlanıyor. Sinir ve stresten kurtulmanız için çok gerekli. Rahatsızlıklarda da kullanılması gerekiyor. Tıbben önerilen bir konu: Masaj ve egzersiz. Ameliyat sonraları, fıtık rahatsızlığını ve kanser gibi bütün hastalıklarda masaj çok önemli. Çünkü vücudu gevşetiyor, stresi azaltıyor. Stresin giderilmesi ise günümüz insanının en büyük ihtiyacı” dedi.

18 FARKLI MASAJ UYGULANIYOR

Manisa 18 farklı masaj tekniği uyguladıklarını belirten Selçuk, “Biz kurum olarak 55 tür masaj bilgisine sahibiz ama Manisa’da 18 çeşit masaj uyguluyoruz. Bu masajlar ise kendi aralarında ayrılıyor. Uzak Doğu, medikal, bölgesel ve SPA klasikleri olarak. Çalışanlarımın hepsi uzmanlık eğitimi ve sertifikalı olarak çalışıyor. Kesinlikle etik ve ahlak kuralları dahilinde çalışıyorlar. Çok deneyimliler. Kullanılan ürünler kesinlikle doğal ve organik ürünler. Bu konu çok önemli. Doğal ve organik olmayan yağlar insanlarda kansere varan sağlık sorunlarına neden olabiliyor. İnsanların masaj konusunda buna dikkat etmesi gerekiyor”önerisinde bulundu.

MASAJA YANLIŞ GÖZLE BAKILIYOR

Masaja karşı toplumda bazı yanlış ön yargıların bulunduğunu belirten Selçuk, şöyle devam etti “Masajın önemi, hatta anlamı toplumumuz tarafından tam olarak bilinmiyor. Hatta yanlış, istenmeyen, alakası olmayan bir imajla biliniyor, malum. Özellikle masajı bilmeyen, alakası olmayan fakat masaj üzerinden bazı kötü ve ahlaksız amaçları üzerine iş yapmaya çalışanların ortaya koyduğu kötü bir resim var. Masaja karşı toplumumuz da yanlış ön yargılar hala olabiliyor. Fakat sektör her şeye rağmen gelişiyor ve tercih ediliyor. Önemli olan doğru zihniyete sahip insanlar tarafından bu işin yapılması.”

İLK YILLAR İNANILMAZ ZORLANDIK

Selçuk, “Bizimde başımıza bu tür olaylar geldi. İlk yıllarımızda inanılmaz zorlandık. Ama artık zorlanmıyoruz. Biz bu tür müşterileri eledik, temizledik ve kendimizi tanıtmayı başardık. İnsanlarda bizim nasıl çalıştığımız öğrendi. Müşteriler buraya girdikleri anda anlıyorlar zaten bizim davranışlarımızdan. Kaliteli bir hizmet almaya geliyor artık, aileler bile çok rağbet gösteriyor”diye konuştu.

DERİN ASYA- THAİ- BALİ

Masaj konusunda insanları yönlendirdiklerini belirten Selçuk, “Müşterilerimizle ilk seans öncesi nasıl bir masaj alması gerektiği noktasında yönlendiriyoruz. Özellikle bir ağrısı veya problemi var mı bunları öğreniyoruz. Her müşterimize kendine uygun masajları öneriyoruz. Sert, sert olamayan ve orta sertlikte masajlar uygulayabiliyoruz. Problemi varsa medikal anlamda masajlar uyguluyoruz. İsteğe göre değişse de daha çok derin asya, thai ve bali masajları tercih ediliyor”ifadesinde bulundu.

DİNLENMEK İÇİN MÜKEMMEL BİR YER

Gösterilen ilgiden memnun olduklarını ve İstanbul, İzmir gibi şehirlerden insanların  masaj için geldiğin belirten Selçuk, vermiş oldukları hizmetleri şöyle sıraladı  “Türk hamamımız var. Burada kese ve köpük uygulanıyor. Bu zaten biliyorsunuz bizim kendi kültürümüz. Gelin ve damat hamamları etkinlikleri oluyor burada. Bu da aslında kendi kültürümüz ve ilginç bir etkinlik. Yine toksinlerin atılması ve solunum yollarının açılması için saunamız var. Kilo vermek ve egzersiz yapmak için kardiyo alanımız var, fitness için özel hocamız var. Dinlenme alanımızda dinlenebiliyor müşterilerimiz. Ve burada bütün içecekler ücretsiz olarak sağlanıyor. Yani dinlenmek, stres gidermek ve zaman geçirmek için mükemmel bir yer burası. Herhangi bir süre sınırlamamız da yok. Şuan ilgiden çok memnunuz. Türkiye’de bizim standartlarımızda hizmet veren çok az yer var. İzmir’de bile yok desek haksız olmaz. İzmir’den İstanbul’dan dahi bize geliyorlar masaj için.”

MASAJ YAŞAM KALİTENİZİ YÜKSELTİR

Selçuk, “İşimizi çok severek yapıyoruz. Masaj yapmak çok zevkli bir iş. İnsanın dinlenmesi görmekten haz alıyoruz. Zaten bu işe hobi olarak başladık ve 14 yıldır devam ediyoruz. Gelin kendinizi dinlendirin. Hafif bir koku karşılar burada sizi. Yatıştırıcı renkler birleşir, nazik bir müzik havada dalgalanır ve ayrıcalıklı hizmetin, ilginin esası sizi sarar. Yaşam için zihninizi, vücudunuzu dinlendirin. Bunun sizi bambaşka bir insan yaptığını ve yaşam kalitenizin yükseldiğini göreceksiniz” dedi.

 

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim