Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

İlçe belediyeleri sahiplenmiyor, Büyükşehir görmüyor!

İlçe belediyeleri sahiplenmiyor, Büyükşehir görmüyor!

Şehzadeler ve Yunusemre Belediyesi sınırında yer alan Kumludere, Büyükşehir’de dahil olmak üzere 3 belediyenin ilgisizliği ile karşı karşıya. Sıkıntıları defalarca ilgili birimlere ulaştıran bölge halkı,  derenin temizliği ve bakımı noktasında belediyeleri kayıtsızlıkla suçluyor.

BUKET UŞAKLI

Tunca Mahallesi Muhtarı Emin Yüzer, “Her mahallede olduğu gibi bizim de sorunlarımız var.” diyerek, yetkililerin bu sorunlara yönelik çözümler üretmesini istedi.

Tunca Mahallesinin 6 dönemdir muhtarlığını yapan Emin Yüzer, mahallesinin sıkıntılarını anlatırken özellikle Karaköy’den Ağlayan Kaya’ya doğru çıkan Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerini birbirinden ayıran Kumludere’nin bakımsızlığına dikkat çekti.  

“YETKİLİLERİMİZ SINIFTA KALDI”

Muhtar Yüzer, Kumludere’nin bakımsız kaldığına değinerek “Ağlayan Kaya’ya doğru çıkan, herkes tarafından bilinen bir ‘Kumludere’ var. Durumu içler acısı. Defalarca yetkililere durumu dile getirdik ama çözüm bulamadık. Maalesef bunda da yetkililerimiz sınıfta kaldı.” Diyen Yüzer, bu sorunla ilgili “En azından şu yapılabilir: Hiçbir ağaca ve canlıya zarar vermeden kanalet şeklinde devirdaim suyuyla kenarları düzenlenip bir çay bahçesi gibi daha göze hoş gelen bir görüntü verilebilir.” önerisinde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR DE GÖRMÜYOR

Manisa Belediyesi’nin Büyükşehir olmadan önceki dönemle şimdiki dönem arasındaki fark olduğunu söyleyen Yüzer, “İlçe belediyeler bize ait değil diyor, Büyükşehir görmüyor. Baktığı zaman insanın vicdanı sızlıyor. Ben 50 senedir bu civarda yaşıyorum o köprüye eğildiğim zaman suya elim değiyordu. Maalesef iklimin değişmesi yanı sıra bizim vurdumduymazlıklarımız da dereyi o hale getirdi. Kimse o dereyi kendi üzerine mal etmiyor. Hiçbir yetkili tarafından konuya eğilim yok.” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARA ALAN YOK.”

Sokak aydınlatmalarından şikayetçi olduklarını ve bir türlü çözüm bulamadıklarını dile getiren yüzer, “Her ne kadar Gediz Elektrik(GDZ)’teki  arkadaşlar iyi niyetli de olsa aksaklıklar çoğunlukta. Bunun ne vali beyimiz önünü alabildi ne de diğer yetkililer. Bir türlü bir çözüm bulamıyoruz.” dedi.

Mahallede çocuklara ait bir alanın olmadığına vurgu yapan Yüzer, “Çocuklar maalesef sıcak havalarda sokakta ve yolun ortasında top oynamak zorunda kalıyor.” diye konuştu. Mahallenin tek parkının muhtarlık binasının yanındaki park olduğunu söyleyen Yüzer, “Yani ne doğru dürüst bir bakımını yapan var ne de ilgilenen var. Maalesef kötü bir durumda.” dedi.

Yüzer, Manisa’nın hemen her yerinde görülen otopark sıkıntısı hakkında ise “Şuna dua ediyoruz ki Allah bu memlekete yangın vermesin. Gece de gündüz de sadece Tunca Mahallesine değil, hiçbir sokağımıza arazöz geçmez” şeklinde konuştu. Apartman kapılarına bırakılan broşürlerden rahatsız olduklarını ve mahallenin görüntüsünü bozduklarını ifade eden Muhtar Yüzer, “Demetler halinde kapıya sıkıştırılan broşürlerin vatandaş tarafından sokağa atılması sonucunda mahalle kirleniyor. Yetkililerin buna da bir çözüm bulması gerekiyor ama maalesef kimsenin bu sorunla ilgilendiği yok. Mahallemizin bir tane süpürgecisi var. Bu adam bu mahalleyi ne kadar temizleyebilir?” diye konuştu.

“YARDIMLAR YETERLİ DEĞİL.”

Mahallenin ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalar hakkında konuşan Muhtar Yüzer, “Biz Ramazan’da erzak dağıtıyoruz. Onu da biz değil, herkes kendi dağıtıyor. Daha önceden Sosyal Yardımlaşma, belediyeler bize yönlendiriyordu. Şimdi maalesef herkes kendi yapıyor. Artık bize yardım getiren vatandaşlar da vazgeçti. Ekonomik şartlar herkes için kötü. O konuda sıkıntımız var. Her ne kadar belediyeler ‘yapıyoruz’ dese de yeterli kalmıyor. Çünkü 30 TL’lik 50 TL’lik torbayla bir yıl geçmiyor” dedi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim