Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Örgüt İstanbul’a taşınıyor

Örgüt İstanbul’a taşınıyor

CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, geniş bir katılımın olması beklenen Pazar günü sonlanacak olan ‘Adalet Yürüyüşü’ne  Manisa’dan 50 otobüs ve özel araçlarla yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılım göstereceğini  belirterek AK Parti ve MHP’lileri yürüyüşe davet etti.

TUNAY AKTAŞ

15 Haziran’da Ankara’dan başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nü Pazar günü İstanbul’da sonlandıracak olan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na geniş katılımlı bir kitlenin eşlik etmesi beklenirken Manisa’dan da geniş bir katılımın olacağı ifade ediliyor. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşü bitireceklerini söyleyen CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, 50 otobüs ve özel araçlarla Cumartesi gecesi İstanbul’a hareket edeceklerin belirtti.

GENİŞ BİR KATILIM BEKLİYORUZ

Pazar Günü gerçekleşecek olan yürüyüşe geniş bir katılım olacağını belirten CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, “Cumartesi akşamı gidiyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşünü bitireceğiz Pazar Günü. Manisa’dan 50 otobüsün yanı sıra insanlar kendi araçlarıyla katılım sağlayacak. Yaklaşık 2 bin 500 kişi katılım gösterecek.  İstanbul’da 2 milyonun üzerinde insanın adalet yürüyüşünde yer alacağını düşünüyorum” dedi. Yürüyüşte HDP’lilerinde yer almasının eleştirilmesi noktasında ise Tokul, “Adalet talebi sadece Cumhuriyet Halk Partisine ait bir şey değil. Adaletsizliğe karşı haksızlığa uğramış insanların mücadelesi. Onlar adına verilen bir mücadele. Bu anlamda biz tam tersine biz mitingimize AKP’yi, MHP’yi, HDP’yi, ÖDP’yi yani Türkiye’deki tüm siyasi düşünceleri davet ediyoruz. Demokrasiden, özgürlüklerden yana olan herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim