Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Felaketin önüne geçtiler

Felaketin önüne geçtiler

Huzurevine yemek sağlayan Hanımeli Yemek firması yetkilisi Semih Yazgan, huzurevinde çıkan yangını şans eseri erken fark ederken ve şirket müdürüyle birlikte huzurevini tahliye ederek felaketin yaşanmasına engel oldular.

TUNAY AKTAŞ

Manisa Uncubozköy Mahallesi'nde bulunan Huzurevi Vakfı Dinlenme Evi'nde Pazar günü gece saat 21:00’da elektrik trafosuna aşırı yüklenilmesinden dolayı çıkan yangında, huzurevine yemek sağlayan Hanımeli Yemek Sanayi şirketi yetkililerinin olayı erken fark etmesi ve müdahale etmesiyle facianın eşiğinden dönüldüğü ortaya çıktı. Bina içinde bulunan trafodan duman çıktığını görmesiyle hemen huzurevinde kalan kişilerin tahliyesine başladıklarını belirten Hanımeli Yemek Sanayi Muhasebe Müdürü Semih Yazgan ,”Huzurevi vakıf binasına doğru giderken girişte elektrik tellerinden alev çıktığını gördüm. Ardından binanın içine girince de ana trafo bölmesinden duman çıktığını var ettim. Hemen itfaiyeyi aradım ve görevli hemşire arkadaşla beraber insanları dışarıya çıkarmaya başladık. Bu arada şirketimize haber verdim ve şirket genel müdürü Mehmet Bey hemen huzurevine geldi. Geldikten hemen yaşlılarımızı dışarı çıkarmaya başladık. İtfaiye gelmeden yüzde 90’nını çıkardık. Eğer biz orada şans eseri bulunmasaydık ve tahliye etmeseydik bir felaket yaşanabilirdi” dedi.

“HUZUREVİNİ ÇOK SEVİYORLAR”

Huzurevi Müdürü Ayşe Çoban ve itfaiye ekiplerinin çok iyi bir çalışma gerçekleştirdiğini belirten Yazgan, “Huzurevi müdür Ayşe Çoban hanım olayı soğuk kanlılıkla ele alıp hemen idare etmeye başladı. Ayşe hanımı ayrı tebrik etmek lazım çok dikkatle yaşlılara sarıldı. Otel, araba ne lazımsa karşıladılar. İtfaiye ekipleri de çok iyi iş çıkardı. Yaşlılar huzurevine geri döndü. Burayı çok seviyorlar. Döndüklerinde personele evlatlarımız diye sarıldılar” dedi.

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim