Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Yorgunlar değişecek

Yorgunlar değişecek

Kongre süreçlerinin başladığı ve teşkilatlarda yenilenme yapılacağını belirten AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, 2019 yerel ve genel seçimleri için Manisa özelinde stratejiler geliştireceklerini söyledi. Mersinli, ayrıca Manisalıları 15 Temmuz’un yıl dönümü programına davet etti.

TUNAY AKTAŞ

Manisa’da çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli; 15 Temmuz yıl dönümü, kongre süreci, teşkilatlardaki yenilenme çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. Delegasyon seçimlerinin kısa sürede başlayacağını ifade eden Mersinli, “3 Temmuz itibariyle kongre süreçleri başladı. Önümüzdeki haftadan itibaren delegasyon seçimleri olacak. 19 Ağustos’ta ilçe kongreleri başlayacak. Bu ilçe kongrelerinde ilçe başkanları ve yönetimleriyle ilgili değerlendirmeler olacak. Genel merkezimiz ve 5 vekilimizle birlikte istişare edeceğiz. Bu şekilde devam edecekleri etmeyecekleri kararlaştıracağız. 18 Kasım’dan itibaren ise İl kongreleri yapılacak” dedi.

ANA KADEMEDE YORULMA VAR

Yorgunluktan ve başka sebeplerden kaynaklı değişimlerin olacağını söyleyen Mersinli, “Tüm gençlik, kadın ve ana kademe teşkilatlarda yorulma tabi ki var. Herkes sapa sağlam ayakta diyemeyiz. Başkanlar ve yöneticilerde yorgunluk olacaktır. 5-6 seçim geçirdik 4 yılda. Bu da normal. Zaten yeni bir dönem hedef 2019. Her şeyin aynı kalması olağan üstü bir durum olur. İllaki yorgunluktan kaynaklı veya başka sebeplerden kaynaklı değişimler olacak. Ama bizim arkadaşlarımızın hepsi davaya sadakati ve çalışması bakımından gayretli insanlar”diyerek, bu çalışmaların neticesinde de yorulmaların yaşandığını sözlerine ekledi.

MANİSA ÖZELİNDE STRATEJİLER OLACAK

Mersinli, “Biz gençlik ve kadınlar konusunda kontenjan uygulayan bir partiyiz. Yüzde 30 genç, yüzde 30 kadın mutlaka olmalı. Teşkilatlarımız her daim kendini güncellemeye müsait. 2019’da yapılacak yerel seçimler ve genel seçimler için Manisa özelinde çalışmalarımız, stratejilerimiz teşkilatla beraber olacak”diye konuştu.

“15 TEMMUZ’DA BİRLİKTE OLACAĞIZ”

15 Temmuz’un yıl dönümünde yapılacak programların yaşananların unutulmaması adına önemli olduğunu söyleyen Mersinli, “Cumhurbaşkanlığı himayesinde 11-16 Temmuz arasında 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili program olacak. Bu programa tüm halkımızı davet ediyoruz. 15 Temmuz’da yaşananları unutmamak ve unutturmamak adına, bir daha yaşanmaması adına Valiliğin, belediyelerin ve STK’ların yaptığı tüm programlarda birlikte olacağız” dedi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim