Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Başsavcı Şimşek Yargıtay’a atandı

Başsavcı Şimşek Yargıtay’a atandı

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1'inci Dairesi'nce düzenlenen yaz kararnamesiyle, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'na atandı. Şimşek'in yerine Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı görevine Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli atandı.

HABER MERKEZİ

Manisa'da 2.5 yıldan bu yana görev yapan, 17-25 Aralık operasyonlarından sonra FETÖ'yle ilgili gözaltıları başlatan Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1'inci Dairesi'nce düzenlenen yaz kararnamesiyle, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'na atandı. Kararnamede ayrıca Soma Maden faciası davasına bakan Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Aytaç Ballı da İzmir Hakimliği'ne atandı.

BAŞSAVCIDAN VEDA

Başsavcı Şimşek, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, kendisine verilen tüm görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştığını ifade ederek, duygularını şöyle dile getirdi "3 Temmuz 2017 tarihli yeni HSK'nın ilk kararnamesi ile Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Yargıtay Savcılığına atanmış bulunuyorum. Bizim inandığımız devlet geleneğinde 'Vazife istenmez, verilir.' Dolayısıyla, yapmış olduğumuz mesleği devam ettirdiğimiz müddetçe verilen bütün görevleri bugüne kadar layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Şahsım için yeni görev, farklı bir deneyim olacak. Zira hareketli bir meslek yaşamına uzun yıllardır alışmıştım. Allah, bilerek ya da bilmeyerek kul hakkı yedirmesin."

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim