Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Zehirlenmeler sabotaj mı?

Zehirlenmeler sabotaj mı?

Manisa'da yaşanan askerlerin gıda zehirlenmelerinin normal vakaları olmadığını belirten CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, sabotaj ihtimalinin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Haber Merkezi

Manisa’da yine çok sayıda askerin zehirlenerek hastanelere kaldırıldığı konusunda bilgilerin geldiğini ifade eden Nurlu “Fakat izinde olan tüm hastane personelinin göreve çağrılması endişelerimizi daha da artırmıştır. Zehirlenme olayının yaşandığı General Seyfettin Çalbatur Kışlası 1'inci Piyade Er Eğitim Tugayında 3 bin asker görev yapmaktadır.  Askerlerimiz zehirleniyor, Meclis’te bir araştırma komisyonu kuralım, bu konuyu araştıralım diyerek verdiğimiz önergeyi daha üç gün önce reddeden AKP Milletvekilleri askerlerimizin zehirlenmelerinden ve ölümlerinden sorumlu olacaklardır. Milli Savunma Komisyonu Üyesi Milletvekili olarak salı günü Mecliste yaptığım konuşmada Araştırma Komisyonu kurulmasının neden zorunlu olduğunu anlatmıştım"dedi.

"SIRADAN ZEHİRLENME VAKASI DEĞİL"

Vakaların normal olmadığını belirten Nurlu, "Çünkü artık bu olay sıradan bir zehirlenme vakası değildir. Manisa’nın en büyük birliklerinde askerler sık sık zehirleniyorsa ve hiçbir tedbir alınmıyorsa ortada çok ciddi bir sorun vardır.  Sabotaj ihtimali de artık değerlendirilmeli ve askerlerin neden zehirlendikleri kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Manisa’da kışlalara yemek ve gıda temin eden tüm şirketlerle sözleşmeler feshedilmeli ve sorumlular mutlaka cezalandırılmalıdır.  20 gün içerisinde kışlalarda yaşanan zehirlenme vakaları, Manisa'da binlerce askerin içinde bulunduğu tehlikeli durumu gözler önüne sermektedir. Eğer zehirlenme vakalarının üzeri yine örtülmeye çalışılırsa, asker zehirlenmelerinin devam edeceğinden endişeliyiz. Çünkü Soma’da facia geliyor dediğimizde, kulak tıkayanlar yüzünden maalesef 301 işçimiz hayatını kaybetti. Aynı acılar yaşansın istemiyoruz. Vatani görevini yapan Mehmetçiklerimiz hepimizin evladıdır. Bu yaşananlar hiç bir vatandaşımızın kabul edeceği bir durum değildir. Manisa’da zehirlenerek tedavi altına alınan askerlerimize acil şifalar diliyorum"diye konuştu.  

"ARAŞTIRMA KOMİSYONU ÖNERECEĞİZ"

Nurlu, "Askerlerin neden zehirlendiklerinin araştırılması ve ihale alan şirketlerin siyasi bağlantılarını ortaya çıkarmak amacıyla Mecliste Araştırma Komisyonu kurulması için yeni bir önerge vereceğiz. Ayrıca TBMM Milli Savunma Komisyonunun CHP’li üyeleri olarak, artık her gün yaşanan zehirlenme olaylarını görüşmek, Milli Savunma Bakanlığından ve Genelkurmay Başkanlığından bilgi almak üzere komisyonun acilen toplanması için başvuru yapacağız. Çünkü artık bu olaylar sıradan bir zehirlenme vakası değildir. Manisa’nın en büyük birliklerinde her gün askerler zehirleniyorsa ve hiçbir tedbir alınmıyorsa ortada çok ciddi bir sorun vardır ve bu sorun giderek büyümektedir. Bugün yaşanan zehirlenme vakası maalesef alınmayan tedbirlerin sonucudur. Durum çok vahimdir" ifadelerini kullandı.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim