Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Türkiye’nin eğitimdeki ‘Çekim’ merkezi olacak

Türkiye’nin eğitimdeki ‘Çekim’ merkezi olacak

Özel Manisa Çekim Ortaokulu Kurucu Temsilcisi Mustafa Küçük, ’Akademik Ortaokul’ sistemiyle kurdukları kolejin; Manisa merkezli olduğunu ve Türkiye’de eğitime büyük bir öncülük edeceğini belirterek, 2017-2018 eğitim yılında açılacağını söyledi. 

TUNAY AKTAŞ

Özel Manisa Çekim Ortaokulu Kurucu Temsilcisi Mustafa Küçük,  kurum olarak Güçlü Türkiye’nin oluşmasına katkıda bulunmak için çocuklarımızı yarınlara taşımanın bilinci ile hareket ederek, onları bilimin ışığında yaşama hazırlamanın en büyük amaçları olduğunu belirtti. Ayrıca öğrencilerin bilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda hayata hazırlanmasını ve toplumsal değerlerimizi geleceğe taşıyacak  bireyler yetiştirmek için çalışacaklarını dile getirdi.  Özel Manisa Çekim Ortaokulu Kurucularından Alper Özgül de, oluşturmuş oldukları eğitim kadrosu ile hedeflerinin ulusal düzeydeki TEOG sınavlarında Türkiye dereceleri elde etmek olduğunu, bu arzularının ise gelecek yıl yapılacak TEOG sınavına yansıyacağını söyledi.

 AKADEMİK ORTAOKULDA ÖNCÜ

Öğrencilerin akademik başarılarının en üst düzeye çıkartılacağını belirten Mustafa Küçük, “Çekim Koleji olarak ortaokullarda, dört yıllık eğitim süresi iki ana evreye ayrılmıştır. 5.ve 6. sınıflar yabancı dil ağırlıklı eğitimin uygulandığı yarı zamanlı hazırlık sınıfı evresidir. Bu evrede öğrencilerimiz üç yabancı dil eğitimi alarak birer ‘Dünya İnsanı’ olmak için yetiştirilirler.  Akademik Ortaokulun 7. ve 8. sınıfları, akademik başarının en üst düzeye çıktığı evredir. Bu evrede öğrencilerimizi özellikle 7. sınıf ikinci döneminden itibaren TEOG sınavına hazırlamak için okul içi çalışmaları, destekleyici eğitim, birebir eğitim, öğrenciye özel çalışma planları ve takip sistemi ile öğrencilerin  akademik başarılarını  en üst düzeye çıkarmak amaçlanmıştır”dedi.

BİLİM SANAT VE SPOR BİR ARADA

Manisa Yunusemre İlçesi Merkez Efendi Mahallesinde tamamlanma aşamasına gelen okulda 16 derslik, konferans salonları, sanat ve spor odaları, tenis kortları, kütüphanesi, keman, gitar ve piyano odaları ile farklı bir konsepte sahip olduğunu dile getiren Manisa Çekim Ortaokulu Kurucu Temsilcisi Mustafa Küçük, kurumun sadece öğrencilere eğitim ve hizmet veren bir yer olmayacağını her ay düzenlenecek ‘’Temalı Hafta’’ etkinlikleri ile öğrenci velilerine de hizmet edeceğini dile getirdi. Özel Manisa Çekim Ortaokulu Kurucularından Alper Özgül de böyle bir kurumun Manisa’ya kazandırılması ve yaratılacak iş imkanları sayesinde ülkemizin istihdam  politikasına da destek olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. 

NEDEN SADECE  ORTAOKUL

Küçük, “Bilindiği üzere insanların gelişimi farklı dönemlere ayrılmıştır ve her dönemin gelişim ödevi birbirinden çok farklıdır. Farklı gelişim dönemlerinde olan bireylerin bir arada uzun süre ve denetimsiz vakit geçirmeleri belli olumsuzluklara yol açmaktadır. Örneğin lise öğrencilerinin ortaokul öğrencileri üzerindeki "Emredici Karizma"  etkisi, erinliğe yeni adım atmış ortaokul öğrencilerinin bir çok yanlış hareketi kendi iradesi dışında sergilenmesine  neden olmaktadır. Yine ilkokul öğrencilerinin kendisinden büyük yaşlardaki ortaokul öğrencileri üzerindeki "Engelleyici Küçük" etkisi okul binalar ayrı olduğu için engellenmiş olacaktır. Çekim Koleji Ortaokullarında öğrencilerimiz rol model alabilecekleri akranları ve yakın yaş grupları bir arada sosyalleşecek ve öğrencilerimiz örtük programla, iyi ,dürüst, ve başarılı birer yetişkin adayı olarak benlik kazanacaklardır”diye konuştu.

ÇOCUKLAR UZMANLIK ALANLARINA YÖNELENDİRİLECEK

Çekim Kolejlerinde öğrenciler okula başladıktan sonra, belli bir gözetim süresi sonunda bir yetenek sınavına tabi tutulduğunu ve bu sınav sonucuna göre öğrenciler ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda uzmanlık alanlarına yönlendirildiğini belirten Küçük,  Okullarında yapılacak bilimsel ve sanatsal etkinliklerle öğrenciler duygularını, düşüncelerini türlü araç ve gereçlerle anlatarak aynı zamanda evrensel bir dille kendilerini en iyi şekilde anlatabilme olanaklarına kavuşacaklarını söyledi.

EN ÖNEMLİ KONULARDAN BİRİ TEOG 

Küçük, “Çekim Kolejleri Ortaokullarında TEOG Sınavlarına hazırlık 4 yıllık bir sürece  yayılmıştır. 5. ve 6.sınıfta TEOG ‘da çıkabilecek soruların bilişsel altyapısını, eğlenceli ve bilimsel bir şekilde oluşturan öğrencilerimiz 7.ve 8.sınıfa geldiklerinde  sınava hazır hale gelmiş olacaklardır. Böylece 7. ve 8. Sınıfta TEOG Stresi değil sınavın eğlenceli boyutunu görecekler, bilişsel hazır bulunuşluluğun verdiği  öz güvenle soru çözdükçe başarmanın tadını alacaklar ve  güdüleneceklerdir. Destekleyici program doğrultusunda ;bilim, sanat ve sosyal aktivitelerle de uzun süre yaşantı geçiren öğrencilerimiz, öğrenmeyi öğrenme, analitik ve determinist düşünme becerilerini eğlenceli bir şekilde içselleştirmiş olacaklardır. Öğrenmeyi ilgi çekici ve zevkli hale getiren uzman kadrosu sayesinde öğrencilerimiz sınavlara stresli bir ortamda değil, zevkli ,neşeli ve bilimsel bir ortamda hazırlanacaklardır. Çekim Koleji Ortaokullarında 5.sınıftan itibaren tüm  öğrencilerimize hafta içi ve hafta sonu  Çekim Destek Programları çerçevesinde sınavlara hazırlık çalışmaları uygulanmaktadır. Hem sınavları, hem de çocuğunuzu kazanabilmek için  Çekim Ortaokulları size yeter”diye konuştu.

SPORTİF AKTİVİTELERE ÖNEM VERİYORUZ

Problem çözme, karar verme yeteneklerinin gelişmesine fiziksel aktivitelere önem verdiklerini belirten Küçük, son olarak şunları söyledi “Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda problem çözme becerilerini artıracak, öğrenilen bilgilerin aktivite dışında da kullanılmasına yönelik; zamanı verimli planlayabilme ve karar verme yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olacak, sosyal çevre ile uyumunu kolaylaştıracak fiziksel aktiviteler de hedeflenmektedir.”

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim