Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

19 Mayıs ruhu 98 yaşında

19 Mayıs ruhu 98 yaşında


Türkiye Cumhuriyeti  tarihindeki önemli olaylardan biri, Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı kurtuluşun yolunu açan 19 Mayıs tarihinin 98. yılı yarın gururla kutlanacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, Manisa protokolü de mesaj yayımlayarak 19 Mayıs ruhuna ortak oldu.

HABER MERKEZİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Manisa protokolü Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98’inci yılında güçlü ve büyük Türkiye’ye emin adımlarla gidildiğini vurguladı. 
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, vekiller ve parti temsilcileri  yayımladıkları mesajlarla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

‘ONURLU MÜCADELENİN İLK GÜNÜ’
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer yayımladığı mesajla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Vali Güvençer mesajında şu ifadelere yer verdi “19 Mayıs 1919, Türk Milletinin hür yaşama azmi, kararlılığı ve cesareti ile başlattığı onurlu mücadelenin ilk günü olarak tarihin altın sayfalarında gururla yerini almıştır. Esarete boyun eğmeyen asil milletimizin kadın-erkek, genç-yaşlı demeden canları pahasına verdiği onurlu mücadele zaferle sonuçlanmış, ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile bugünkü güçlü Türkiye’nin temelleri atılmıştır. Türkiye Cumhuriyetini geleceğimizin teminatı gençlere emanet ederek onlara sonsuz güvenini gösteren Büyük Önder Atatürk, bağımsızlık meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs gününü gençlere bayram olarak armağan etmiştir. Ne mutlu gençlere Aydınlık ve müjdeli yarınları ışıl ışıl gözlerinden okuduğumuz gençlerimizin de aldığı büyük emanetin sorumluluğu ile değerlerine bağlı, çağın gereklerine uygun, kendilerini her türlü zararlı alışkanlıklardan koruyup bilgi ile donatarak, birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi saygı ve hoşgörü içerisinde yarınlara hazırlanacaklarına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

‘KURTULUŞ’UN İLK ADIMI ATILDI’

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda; “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’nin gençlerin omuzlarında yükseleceğini çok iyi görmüş, gençliğe verdiği önemi göstermiştir” dedi.
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Türkiye’nin gençlerin omuzlarında yükseleceğini ifade ederek mesajında şu ifadelere yer verdi: “Zorda kalmış bir devlet. İçeriden ve dışarıdan hainler ve düşmanlar tarafından ablukaya alınmış bir ülke. İşte bu zor ve umutsuz günlerde; Samsun’da bir ışık yandı. Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma Vapuru’yla gerçekleştirdiği yolculuğun ardından Samsun’da kurtuluşun ilk adımını attı. Bu tarihi günden sonra Türkiye bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü için kadın, yaşlı, çocuk demeden Kurtuluş mücadelesine katıldı. Samsun’da yanan bağımsızlık ateşi bütün Anadolu’yu sardı. Atatürk ve silah arkadaşları tarafından atılan bu tarihi adım sayesinde şanlı bayrağımız dalgalanmaya devam etti. Atatürk bu tarihi günü Türkiye’nin geleceği olan gençlere armağan ederken, büyük bir kurtuluş mücadelesi veren Türkiye’nin gençlerin omuzlarında yükseleceğini çok iyi görmüş ve gençliğe verdiği önemi çok net bir şekilde göstermiştir. Bu vesileyle Türkiye’nin bağımsızlığı için cesur adımlar atmaktan asla geri durmayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bağımsızlık mücadelemizde kanını ve canını gözünü kırpmadan ortaya koyan şehit ve gazilerimizi büyük bir minnetle yad ederken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım.”

‘İSTİKLAL MÜCADELESİNİN MEŞALESİ’
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk  Çelik de Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasının, Anadolu’nun İstiklal Mücadelesinin meşalesi olarak anlattığı mesajında şu ifadelere yer verdi “ İstiklal Mücadelesi bu hareketin aydınlığında Anadolu’nun her yerine büyük bir azimle yayılmıştır. 19 Mayıs’ta Samsun’da başlayan bu kutlu mücadele, Büyük Taarruz zaferiyle taçlanarak Türkiye Cumhuriyetinin temellerini oluşturmuştur. Dünyanın medeniyetler beşiği konumundaki vatan toprağımız Anadolu’yu dün işgal eden güçler, bugün de kılık ve taktik değiştirerek saldırılarını sürdürmektedir. Ancak çok iyi bilinmelidir ki; Kim ne yaparsa yapsın, hangi kılığa girerse girsin ve içimizdeki hangi uşaklar, hainler, gafiller, maşalar ve kandan beslenenlerle işbirliği yaparsa yapsın, muasır medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüz yüz yıllardır olduğu gibi bugünde kararlılıkla devam edecek ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş hedeflerine erişmede en büyük güç kaynağımız; milletimizin bağımsızlık ideali, milli irade, kahraman şehitlerimiz ve gençlerimizdir. Gençlerimizin daha iyi imkanlara ve donanıma kavuşması yurt genelinde hükümetimiz, Şehzadeler’de ise hemşerilerimize, kurumlarımız ve belediye olarak her türlü imkânı tahsis ediyoruz. Gençlerimizin geleceğe güvenle hazırlanmaları için onlara verdiğimiz eğitim, spor, kültür ve sanat alanındaki desteklerimiz artarak devam edecektir. Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşlarını, bu vatan için can veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, sevgili gençlerimizin ve aziz milletimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim