Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Gürle’ye OSB Kent kuruluyor

Gürle’ye OSB Kent kuruluyor

Yunusemre Belediyesi, Akgedik’ten sonra Manisa’ya bir yerleşim alanı daha kazandırmak için düğmeye bastı. Belediye, Gürle’de 2000’i OSB çalışanlarına ayrılmak üzere inşa edilecek yaklaşık 5000 bin konutta dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapmayı hedefliyor.

HABER MERKEZİ

Yunusemre Belediyesi, kentte kronikleşen konut sorunu için dev bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Belediyenin girişimleri ve yoğun mesaisi sonucu Gürle Mahallesi’nde 1 milyon 406 bin 723  metrekare alan, Toplu Konut Alanı ilan edildi. Çalışmalar kapsamında Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olan Manisa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile yapılan protokol kapsamında OSB’de çalışanların konut ihtiyacını karşılayabilmek için Gürle Toplu Konut Alanı’nda OSB Kent kurulması için protokol imzalandı. Protokolle birlikte Gürle’de 2000’i OSB çalışanlarına ayrılmak üzere yaklaşık 5000 konut, sosyal donatı alanları, kent meydanları, ticaret merkezleri, eğitim ve sağlık kurumlarının inşa edilmesi planlanıyor.

GÜRLE OSB KENT OFİSİ AÇILIYOR

Projeye ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, yarın saat 15.00’de Organize Sanayi Bölgesi İsmail Tiryaki Caddesi üzerinde inşa edilen Gürle ve OSB Kent Ofisi’nin açılış töreninin yapılacağını belirtti. Kaya açıklamasında; “Yunusemre Belediyesi olarak Manisa’daki konut sıkıntısına neşter vurmaya devam ediyoruz. 5500 konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin ardından Gürle Toplu Konut Projesi’ni hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

AÇILIŞA DAVET ETTİ

“Amacımız  vatandaşımızı ev sahibi yapabilmek” diyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise şunları söyledi: “Yönetime geldiğimizde özellikle dar ve orta gelirli vatandaşımızı ev sahibi yapabilmek için yola çıktık. İlk olarak Akgedik Mahallemizde 5500 Konutluk Yunuskent Toplu Konut Projemizi hayata geçirdik. İlk etabımızı yıl sonuna kadar teslim edeceğiz. İhalesi yapılan projenin 2. etabına da kısa bir süre içerisinde başlanacak. Şimdi de Gürle Toplu Konut Projesi için düğmeye bastık. İlk aşamayı tamamladık. Yarın (18.05.2017) projenin tanıtımını yapıp Gürle ve OSB Kent Ofisi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Açılışımızda Manisalılar’ı aramızda görmekten mutluluk duyarız.”

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim