Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Göç Akademisi kuruluyor

Göç Akademisi kuruluyor

Manisa nüfusu her yıl giderek yaşlanırken Manisa Valiliği Göç İdaresi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi gerekli politikaların belirlenmesi için ‘Göç Akademisi’ kurulması çalışmalarına başladı.

TUNAY AKTAŞ

Manisa nüfusu giderek yaşlanmaya devam ediyor. Nüfus Müdürlüğünün son verilerine göre yaşlı nüfusun oranı toplam nüfusun yüzde 22’sine ulaştı ve her yıl yaşlanma hızı artarak devam ediyor. Sorunun ilerlemesi halinde üretimin ve ekonominin etkileneceği öngörülürken, ilgili kurumlar ilerleyen yıllarda oluşabilecek sorunların önüne geçebilmek için çalışmalarına başladı. Manisa Valiliği Göç İdaresi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında ‘Göç Akademisi’ kurulması kararlaştırıldı.

GENEL MÜDÜRLÜKTEN ONAY ALINDI

Nüfusun giderek yaşlanmasıyla ilgili olarak açıklama yapan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa nüfusunun giderek yaşlanan bir grafik izlediği ve buna yönelik olarak gerekli çalışmaların yapılmasının değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Gelecek yıllarda iş ve üretim gücünü etkileyebilecek durum için çalışma başlattıklarını ifade eden Manisa Göç İdaresi Müdürü Şeref Doğramacı ise, “Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Nüfus ve Göç Araştırmaları Merkezi ile birlikte nüfus hareketliliğine yönelik çalışma başlatıyoruz. Çalışmanın adı Göç Akademisi. Bu çalışmada gerek kamu sektörü gerek özel sektör taleplerinin karşılanması planlanıyor. Bunu yaparken diğer kurumlardan destek alacağız. Genel müdürlükten onayı alındı” açıklamalarında bulundu. 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim