Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

“Eğer bir Atatürkçü varsa o Erdoğan’dır”

“Eğer bir Atatürkçü varsa o Erdoğan’dır”

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ AK Parti’nin Atatürk’le hiçbir problemi olmadığını onu bir kahraman lider ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin banisi olarak kabul ettiklerini belirtti. Özdağ, “Eğer bir Atatürkçü varsa, o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

AK Parti Şehzadeler İlçe Danışma Meclisi’ne katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ bir TV programında ve sonrası gelişen süreçte Atatürk’le ilgili eleştiri yapanların densizlik yaptıklarını ifade etti. Türk gençliğinin, tüm tarihî değerlerden olduğu gibi Gazi Mustafa Kemal’den ve hayatından öğreneceği çok şey olduğunu belirten Özdağ “Mustafa Kemal Atatürk, Yeni Cumhuriyetin banisi olmakla birlikte Osmanlının da son bakiyesi olarak büyük bir dehaydı. Bediüzman’da Atatürk’ü bu şekilde görüyordu ama anlaşamayarak yolları ayırdılar. Biri siyaset sahnesine diğeri ise kendisini iman davasına adayarak Anadolu topraklarında gezdi” dedi.

YATAK HİKAYELERİNDEN TARİHÇİLİK YAPILMAZ

Özdağ, “Her insan gibi onun da hataları mutlak vardır. Ama yok ‘anası şuymuş, babası şuymuş, hanımı sevgilisi buymuş’ diyerek densizlik yapmak, yatak hikayelerinden tarihçilik yapmak bizim tarihimizde yoktur” diye konuştu.

MİLLETLER KAHRAMANLARIYLA YAŞARLAR

Milletlerin kahramanlarıyla yaşadıklarını belirten Özdağ, " Gazi Mustafa Kemal, Alparslan gibi, Yavuz gibi, Fatih gibi, milletimizin önemli tarihî şahsiyetlerinden biridir. Önemi, hem verdiği mücadeleden hem de yeni bir devletin ihya ve inşacısı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin banisi olmasından gelmektedir. Onu kalıcı yapan da, arkadaşlarıyla beraber, bugün üzerinde yaşadığımız ülkeyi emperyalizm canavarının ağzından alarak millete emanet etmesidir” diye konuştu.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim