Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Tonguç genel merkezden bakan istedi

Tonguç genel merkezden bakan istedi

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, genel merkezden olası bir kabine değişikliğinde Manisa’ya genel başkan yardımcısı ve bir bakanlık verilmesini istedi

HABER MERKEZİ

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti Şehzadeler İlçe Danışma Kurulu toplantısında, Manisa’nın referandumdaki başarısına dikkat çekerek, olası bir kabine değişikliğinde bir bakanlık verilmesini istedi.

AK Parti Şehzadeler İlçe Danışma Kurulu toplantısı Manisa Öğretmenevinde yapıldı. Toplantıya, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Başkan Yardımcıları Burhan Öztürk, Ali Bankoğlu, Mehmet Emin Çipiloğlu ve Musa Özdemir, Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver, Şehzadeler İlçe Gençlik Kolları Bakanı Volkan Karabulut ve partililer katıldı.

‘MANİSA REFERANDUMDA EGE’NİN EN BAŞARILISI’

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç toplantıda yaptığı konuşmada referandum öncesi yapılan çalışmaları ve sonuçlarına değinerek şunları söyledi “16 Nisan’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin oylandığı referandumun çok zor geçeceğini biliyorduk.  Yaptığımız her toplantımızda bizim yüzde 50’miz var, artı 1 aramamız gerekiyor dedik. Bizim hedefimiz 50+1 idi. Her ne kadar bazıları yüzde 55-60 çıkacağını söylediğini bunlara asla kanmamamız gerektiğini özellikle de bu rakamlara bakarak asla rehavete kapılmamamız gerektiğini söyledik. Manisa olarak yüzde 45,4 oy aldık. Ancak şunu da bilmemiz gerekiyor ki bu sadece AK Parti’nin oyu değil. Zira bu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin oylandığı bir referandumdu. Referandumunda çalışmaları boyunca karşımızda tutarsız, akla gelmeyecek yalanlarla insanların aklını karıştıracak  “hayır” kampanyasını yürüten bir muhalefet vardı. Biz sadece yalanlar üzerine kurulu hayır kampanyası yürüten muhalefetle değil aslında 7 düvelle savaştık. Avrupa’nın neler yaptığını burada sizlere tek tek sayacak değilim. Siz zaten bunları çok iyi biliyorsunuz. Şunu özellikle vurgulamak isterim ki; bölge olarak referandum sonuçlarına baktığımızda Ege bölgesinde en başarılı il şehzadeler şehri olarak bilinen ve tanına Manisa ilimizdir. Hemen yanı başımızda Denizli ilimiz var. Büyükşehir Belediye Başkanlığı AK Parti’de. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi Denizli’den. Denizli’deki sonuçlara baktığımızda Manisa’nın gerisinde bir sonuç görürsünüz. Ege bölgesindeki sonuçlara baktığınızda ise yine Manisa’nın çok başarılı olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla Ege Bölgesinin başpehlivanı olan Manisa’dan bir Genel Başkan Yardımcısının ve bir bakanın olması gerektiğini bir kez daha dile getiriyor ve bizim bu haklı isteğimize Genel Merkezimizin duyarsız kalmayacağını düşünüyorum.”

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim